13 ژوئن 2019
ژوئن 13, 2019

ازن تراپی در کرج

0 دیدگاه

ازن تراپی در کرج

ازن تراپی در کرج : افراد با توجه به موقعیت مکانی خود به دنبال مرکز ازن تراپی هستند و ازن تراپی یکی از روش های درمانی جدید و بدون عارضه است که برای کنترل التهاب و ترمیم آسیب های اسکلتی عضلانی استفاده می شود.

اولین مرکز ازن تراپی در کرج کلینیک تخصصی دکتر فرزام پور برای درمان بیماری های اسکلتی – عضلانی از قبیل دیسک کمر، آرتروز مفاصل و ستون فقرات، رماتیسم، بیماری ام اس و غیره پذیرای شما بیماران گرامی می باشد.

ازن تراپی چیست

ازن درمانی روشی درمانی نسبتا جدیدی است که با استفاده از تزریق گاز ازن که غلظت آن توسط پزشک تعیین می گردد، انجام می شود و میزان غلظت گاز تزریقی و تعداد جلسات درمان در هر بیمار متفاوت است و با نظر پزشک طب فیزیکی تعیین می شود.

ازن به صورت تزریقی برای درمان آسیب های اسکلتی و به صورت انفیوژن وریدی یا بصورت وارد کردن گاز ازن از طریق رکتوم در درمان بیماری های روماتیسمی ، ام اس و تا حدی سرطان بکار برده می شود.

مزایای ازن تراپی چیست

درمانی است بسیار راحت و با حداقل درد انجام می شود.
درمانی است که بدون ایجاد هیچگونه عارضه جانبی انجام می شود.

به این دلیل که ماده تزریق شده گاز است در محل آسیب دیده پخش می شود و منطقه ای که گاز ازن به آن نرسیده باشد وجود ندارد و این باعث می شود که محل مورد نظر به تدریج درمان گردد.

نتیجه درمان ازن تراپی چیست

یک شخص ممکن است به یک یا دو جلسه درمان ازتراپی نتیجه بگیرد اما فرد دیگری به جلسات بیشتری برای درمان نیاز داشته باشد و میزان غلظت گازی که تزریقی می گردد و تعداد جلسات درمان در هر فرد متفاوت است.

درمان ازن تراپی با توجه به ساییدگی و سطح آسیب متفاوت می باشد.

به طور کلی بعد از اولین جلسه درمان ، پزشک متخصص طب فیزیکی با تحلیل نتایج آن یک جلسه درمان قادر به تخمین دقیق میزان جلسات برای بهبودی و درمان خواهد بود.

کاربرد ازن تراپی

برای کاهش التهاب میتوان از کمپرس سرد استفاده کرد.
درد های شدید مفصل کمر و گردن را تسکین می دهد.
تاندون روتاتور کاف آسیب دیده را درمان می کند.
آرتروز زانو و لگن و مشکلات آن را درمان می کند.
درد عصب سیاتیک و رگ های عصب سیاتیک را التیام می بخشد.
درد و اختلالات لگنی را بهبود می بخشد.
انواع بیماری های اسکلتی- عضلانی و درد مفاصل از قبیل خار پاشنه را درمان می کند.

عوارض ازن تراپی

ازن تراپی عارضه خاصی ندارد. در واقع ازن تراپی جز یک تزریق ساده چیز دیگری نیست اما برخی از بیماران ممکن است به ازن درمانی جواب کمی بدهند و نیاز به جلسات درمانی بیشتری داشته باشند.

علم پزشکی سال ها به دنبال جایگزینی برای تزریق کورتن برای درمان بیماری های اسکلتی عضلانی بود که امروزه با پیشرفت علم ازن درمانی این رویا را محقق کرده و امروزه با کمک ازن تراپی بسیاری از بیماران که دچار دیسک کمر و آرتروز زانو هستند زندگی با کیفیت تری را تجربه می کنند.

از فواید ازن درمانی این است که روشی ایمن و بدون عوارض احتمالی می باشد و در صورتی که توسط متخصص طب فیزیکی تزریق و درمان انجام شود دارای نتایج مطلوبی خواهد بود.

مراقبت های بعد از ازن تراپی

دو روز استراحت داشته باشید و از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید به این خاطر که روند بهبودی و ساخت کلاژن را دچار اختلال ننمایید.
برای کاهش التهاب به مدت ۴۸ ساعت از پد های گرم و سپس کمپرس یخ و در انتها بالا نگداشتن برای اندام های تحتانی توصیه می شود.
تا دو هفته بعد از ازن تراپی در رژیم غذایی خود استفاده از روغن ماهی و مکمل های این ماده و استفاده از پروتئین را قرار دهید.
چنانچه در محل درمان احساس درد دارید برای کاهش التهاب و درد از مواد و دارو های طبیعی طبق دستور پزشک متخصص طب فیزیکی استفاده نمایید.
از خوردن دارو هایی از قبیل ایبوپروفن و آسپرین و داروهای ضد التهاب خودداری نمایید.
فرد بعد از حدود ۲ الی ۳ هفته می تواند با دقت کافی فعالیت فیزیکی خود را آغاز نماید.

هزینه ازن تراپی چیست

قیمت ازن تراپی با توجه به محل تحت درمان و میزان جلسات درمان محاسبه خواهد شد.

پزشک متخصص طب فیزیکی با مورد بررسی قرار دادن میزان جواب دهی محل مورد نظر در اولین جلسه میزان جلسات درمان و هزینه ازن تراپی را تعیین می کند.

مکانیسم اثرگذاری گاز ازن در مفصل زانو

از آزاد شدن عوامل مخرب در درون زانو پیشگیری می کند.
عواملی که باعث التهاب زانو می شوند را غیر فعال می نماید.
منجر به تحریک ، بازسازی ، ترمیم و پرولیفراسیون فیبروبلاست ها و سلول های غضروفی می شود.
از آزادسازی پروستاگلاندین ها جلوگیری به عمل می آورد.

با توجه به نکات فوق الذکر می توان از گاز ازن در مواردی از قبیل پارگی لیگامنت زانو و بسیاری از تروماها که در اثر ورزش یا دیگر موارد حادث می شوند بهره برد.ازن تراپی در کرج ۲

خواص درمانی ازن

ازن باعث متعادل سازی سیستم ایمنی بدن می شود :

منظور از متعادل سازی سیستم ایمنی بدن بدین معنا است که در بیماری هایی نظیر بیماری های خود ایمن که سیستم ایمنی بدن بیشتر از حد طبیعی فعال است ، ازن می تواند سطح فعالیت سیستم ایمنی بدن را کاهش دهد.

همچنین در مواردی که فعالیت سیستم ایمنی بدن کم است ، ازن می تواند منجر به تحریک آن شود.

ازن گردش خون در بدن را بهبود می بخشد :

ازن منجر به روان شدن جریان خون و افزایش سیالیت خون می شود. همچنین باعث می شود که خون بتواند تعداد هموگلبوبین ‌های حاوی اکسیژن بیشتری را به مویرگ‌ ها و سلول‌ها انتقال دهد.

بنابراین اکثریت بیمارانی که مبتلا به اختلالات التهابی مزمن هستند و دچار ضعف گردش خون می باشند می توانند تحت درمان با ازن تراپی قرار گیرند.

ازن سیستم دفاعی آنتی‌اکسیدان بدن را تقویت می کند :

تاثیر ازن در تقویت سیستم آنتی اکسیدان بدن بسیار بیشتر از هر روش درمانی دیگری است که با ویتامین C انجام می پذیرد ، لذا بسیاری از افرادی که به بیماری‌ های مزمن مبتلا هستند و دچار ضعف سیستم دفاعی آنتی‌اکسیدان هستند می توانند از طریق ازن مداوا شوند.

ازن نوعی محرک قوی میتوکوندریال می باشد :

ازن می تواند منشا زمینه ای و اصلی پیدایش تمامی بیماری‌ های فرسایشی نظیر بیرون زدگی یسک و آرتروز که در اثر کاهش انرژی تولید شده در میتوکندری سلولی است را مرتفع نماید.