12 آوریل 2021
آوریل 12, 2021

اقدامات قبل از جراحی بینی

0 دیدگاه

درباره اقدامات قبل از جراحی بینی

در برخی از افراد، بینی با سایر اجزای صورت تناسب نداشته و مشکلاتی همچون قوز دارد که این عوامل بر زیبایی چهره فرد تاثیر منفی داشته و موجب کاهش اعتماد به نفس در برخی از افراد خواهد شد. با انجام عمل جراحی زیبایی بینی می توان ایرادات ظاهری بینی را رفع کرده و ظاهر فرد را بهبود بخشید. ( جراح بینی )

کاندیدای مناسب جراحی بینی
از جمله مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی که افراد باید انجام دهند این است که ببینند آیا کاندید مناسبی برای هستند یا خیر؟

برخی از افراد با قرار گرفتن در مقابل آینه احساس می کنند که بینی شان دارای ایراداتی همچون قوز بوده یا بارها از اطرافیان می شنوند که بینی شان با دیگر اجزای صورت شان در تناسب نیست، به همین دلیل در صورت داشتن هزینه های عمل تصمیم به جراحی کردن آن می گیرند.

باید به این دسته از افراد باید بگوییم داشتن ایراد در بینی و داشتن هزینه جراحی ، تنها شرایط لازم برای جراحی بینی نبوده و نیازمند وجود شرایط دیگری است که در ذیل به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره نموده ایم:

برخورداری از شرایط روحی و جسمی مساعد
برای انجام جراحی بینی لازم است تا فرد از نظر روحی و جسمی سالم بوده و به بیماری های مزمن مبتلا نباشد.

ابتلا به بیماری هایی همچون بیماری های قلبی-عروقی ممکن است در حین جراحی مشکل ساز شده و خطراتی را برای فرد به همراه داشته باشد.

همچنین در صورتی که فرد به بیماری های روحی دچار باشد نباید برای انجام جراحی بینی اقدام نماید؛ جراحان بینی بعضاً با افرادی مبتلا به بیماری افسردگی مواجه می شوند که تنها هدف شان از جراحی بینی ، بهبود شرایط روحی شان است. این دسته از افراد دچار این باور اشتباه هستند که با ایجاد تغییر در ظاهر خود، وضعیت روحی شان بهبود خواهد یافت در صورتی که به هیچ عنوان چنین نیست و حتی ممکن است به دلیل استرس های ناشی از جراحی وضعیت روحی شان رو به وخامت نیز برود.

داشتن توقعات واقع بینانه از نتیجه جراحی بینی
بهتر است افراد قبل از جراحی در رابطه با نوع بینی و فاکتورهای تاثیرگذار بر نتیجه آگاهی های لازم را کسب نموده و بر این موضوع واقف باشند که ویژگی های ساختاری بینی در تعیین فرم آن تاثیر بسیار زیادی داشته و جراح نمی تواند همه توقعات آن ها را محقق کند. به طور مثال فردی که بینی گوشتی دارد باید بداند استخوان های ضعیف و پوست ضخیم بینی او اجازه جراحی بینی به فرم فانتزی را به جراح نمی دهد.

دیگر شرایط کاندیدای مناسب جراحی بینی عبارتنداز:
اعتیاد نداشتن به مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی
باردار و شیرده نبودن
وسواس نداشتن
در صورتی که از وجود شرایط فوق در خود مطمئن شدید می توانید برای انجام جراحی بینی اقدام کرده و به نتایج رضایت بخشی از آن دست پیدا کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

از جمله اقدامات قبل از جراحی بینی
مهم ترین اقدامی که فرد متقاضی می بایست پیش از عمل جراحی بینی انجام دهد، انتخاب یک جراح بینی مجرب و متبحر می باشد.

انتخاب جراح بینی از آن جهت حائز اهمیت است که نتیجه جراحی بینی و میزان موفقیت آمیز بودن آن و همینطور احتمال بروز عارضه ناشی از جراحی بینی تا حد زیادی به میزان مهارت و تجربه جراح بینی بستگی دارد.

هرچه تجربه و مهارت جراح بینی بیشتر باشد احتمال بروز عارضه در فرد کمتر بوده و نتیجه جراحی بینی رضایت بخش تر خواهد بود.

ضرورت انتخاب یک جراح بینی خوب و نحوه انتخاب او
جراحی بینی یکی از چالش برانگیزترین جراحی های زیبایی است از همین رو شما برای دستیابی به تنایج مطلوب باید پزشکی را انتخاب کنید که کارنامه کاری موفق و تجربه قابل ملاحظه ای دارد.

بهترین جراحان بینی شنونده ای صبور، یک طرف گفتگوی خوب و پزشکی دلسوز هستند. بنابراین با آگاهی و دقت زیاد باید در جهت انتخاب یک پزشک خوب تحقیقات کاملی را انجام دهید.

جراحی بینی یک روند غیراجباری و گزینشی بوده و هیچ ضرورتی بر هرچه سریع تر انجام شدن آن وجود ندارد، از همین رو برای کوتاهی در تحقیق در رابطه با انتخاب بهترین جراح بینی هیچ بهانه ای قابل قبول نیست.

نتیجه جراحی بینی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که یکی از مهم ترین آن ها کیفیت کار جراح شما می باشد. یافتن یک جراح بینی خوب به خصوص در شهر بزرگی مانند تهران کار بسیار دشواری بوده و از آنجایی که روش واحد خاص و قابل اعتمادی برای پیدا کردن یک جراح بینی خوب وجود ندارد افراد را با مشکل مواجه می کند.

با این حال بهترین روش برای انتخاب یک جراح بینی خوب این است که اطلاعات لازم را از منابع قابل اعتماد موجود، جمع آوری نموده و با صرف دقت لازم آن ها را بررسی کنید.

البته باید این نکته را عارض شویم با اینکه باتجربه و مجرب بودن جراح تاثیر زیادی بر نتیجه جراحی دارد ولی هیچ جراحی قادر به تضمین یک نتیجه بی عیب و نقص نمی باشد.

حتی یک جراح بینی مجرب و ماهر نیز قادر به پیشبینی برخی مشکلات نبوده و نمی تواند از وقوع آن ها پیشگیری نماید. از همین رو داشتن انتظارات معقول و منطقی از جراح بینی ضرورت دارد.

موارد زیر را هنگام انتخاب یک جراح بینی خوب مدنظر قرار دهید:
داشتن مدرک پزشکی معتبر
برای اینکه جراح بینی بتواند جراحی را به طور قانونی انجام دهد باید برای تضمین آموزش آکادمیک یک مدرک معتبر داشته و مدرک دارنده پس از فارغ التحصیلی حداقل ۱ سال آموزش پس از فارغ التحصیلی داشته باشد.

بورد پزشکی
گواهی که متخصصین پزشکی کسب می کنند باید نشانه تکمیل موفق رزیدنسی برای یک متخصص پزشکی باشد.

تاریخچه تخلف پزشکی
تاریخچه تخلف پزشکی دیگر معیار رایج غربالگری می باشد. بدیهی است که کسی دوست نداشته باشد صورتش را دست جراحی که نتایج فاجعه بار دارد بسپارد

از همین رو در فرآیند گزینش، تحقیق در این زمینه یک قدم اولیه بسیار منطقی می باشد.

دیگر اقدامات قبل از جراحی بینی عبارتنداز:
پس از انتخاب جراح بینی ، انتظارات خود از عمل زیبایی بینی را با او در میان بگذارید.
مصرف داروهایی مانند وارفرین ، موجب رقیق شدن خون می شوند به مدت ۲ هفته پیش از عمل بینی مصرف آن ها را قطع کنید.
در صورت استفاده از قرص راکوتان و قرص های ضد بارداری حتماً جراح بینی خود را از آن مطلع نمایید.
به مدت ۱۴ روز پیش از عمل جراحی بینی از مصرف ویتامین E خودداری کنید.
به منظور درمان استرس قبل از عمل بینی ، چند روز پیش از انجام جراحی بینی محل کلینیک یا بیمارستانی که قرار است در آن جا تحت عمل بینی قرار بگیرید را شناسایی کنید.
نظافت را رعایت کرده و روز پیش از جراحی بینی استحمام نمایید.
ناشتا بودن در روز عمل جراحی بینی الزامی است، به مدت ۸ ساعت قبل از عمل جراحی زیبایی بینی چیزی میل نکنید.
در صورت استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی، استفاده از آن ها را به مدت ۲ هفته قبل از عمل بینی قطع نمایید.
رعایت نکات قبل و بعد عمل بینی الزامی است، برای اطلاع از نکات بعد از عمل بینی می توانید به مقاله مراقبت های بعد از جراحی بینی دکتر محمد ابراهیمی ، فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه کنید.