11 آوریل 2021
آوریل 11, 2021

تزریق ژل لب

0 دیدگاه

تزریق ژل لب چیست

تزریق ژل لب : لب از جمله تاثیرگذارترین اجزای صورت در زیبایی چهره است که بافت و ظاهر آن به مرور زمان و بر اثر عوامل گوناگونی همچون بالا رفتن سن تغییر می نماید؛ همزمان با افزایش سن برجستگی لب ها و ارتفاع آن ها کاهش می یابد. ( جوانسازی پوست تهران )

بر اساس استانداردهای زیبایی در یک لب ایده آل لب پایینی از لب بالایی حجم بیشتری داشته و به بیان دیگر بزرگ تر می باشد و جلوتر از آن قرار دارد. همچنین یک لب زیبا در دو نیمه خود تقارن دارد.

تزریق ژل یکی از روش های پرطرفدار در میان روش های جوانسازی پوست است که با انجام آن می توان حجم از دست رفته لب ها را به آن ها بازگرداند، غیرقرینگی و بد شکلی هایی که به طور مادرزادی در لب ها وجود دارند را برطرف نمود . خانم هایی که به طور ارثی و از بدو تولد لب هایی نازک دارند نیز با انجام این روش می توانند به لب های خود حجم و برجستگی داده و به این ترتیب زیبایی چهره شان را چندین برابر نمایند.

نحوه تزریق ژل لب
نحوه تزریق ژل و اشراف پزشک بر تکنیک های صحیح انجام این روش در کاهش احتمال بروز عارضه ناشی از آن و همچنین مطلوب بودن نتیجه به دست آمده از تزریق تاثیر بسیار زیادی دارد.

برای اینکه این روش به بهترین شکل ممکن انجام شود پزشک باید از اجزای صورت و ساختمان پوست شناخت کافی داشته و بداند که چه میزان از ماده را باید در کدام لایه پوستی تزریق کند.

پزشک برای تزریق ابتدا سطح لب ها را از هرگونه آلودگی و لوازم آرایشی پاک می کند، سپس لب ها را به کمک مواد مخصوص بی حس نموده و با سوزن های ریز ژل را در ناحیه هایی که لازم است تزریق می نماید.

عوارض تزریـق ژل لب
این روش بسیار ایمن است و اگر در یک کلینیک خوب، توسط یک پزشک مجرب و با استفاده از ژلی با برند معتبر انجام شود غیر از عوارض موقتی ذیل هیچ مشکل دیگری را برای افراد به دنبال نخواهد داشت:

کبودی
تورم
التهاب و قرمزی

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب
در ذیل به نکاتی اشاره شده است که رعایت آن ها موجب بهبودی هرچه سریع تر و نتایج هرچه بهتر برای بیمار شده و همچنین از بروز عوارض جدی در بیمار جلوگیری می نماید:

به هیچ عنوان لب ها را نکشید و لمس نکنید.
از خوردن غذاها و مصرف نوشیدنی های خیلی داغ اجتناب نمایید.
طی مدت زمان تعیین شده توسط پزشک از حالت دادن به لب ها همچون گاز زدن، مک زدن و بوسیدن خودداری کنید.
سیگار کشیدن موجب بروز اختلال در روند بهبودی بیمار می شود از همین رو باید برای مدتی مصرف سیگار و همچنین نوشیدنی های حاوی الکل را کنار بگذارید.
از دویدن، دوچرخه سواری، شنا کردن و به طور کلی فعالیت ها و ورزش های شدید که جریان و حرکت خون را در ناحیه تحت تزریق افزایش داده و بدین ترتیب موجب تولید عرق بیش از حد می شود اجتناب نمایید.
کبودی، خشکی و تورم لب ها در اثر تغییر فشار کابین هواپیما افزایش پیدا می کند از همین رو لازم است از پرواز کردن تا چند روز بعد از تزریق ژل به لب ها خودداری کنید.
سر خود را برای مدت طولانی به سمت پایین خم نکنید.
به منظور پیشگیری از جابجایی ژل در لب ها، آن ها را دستکاری نکنید.
بر روی لب ها کمپرس گرم قرار نداده و به هیچ عنوان ناحیه تحت تزریق را گرم نکنید.
از گرفتن حمام آفتاب، سولاریوم و به طور کلی قرار گرفتن در محیط های گرم و در معرض نور مستقیم خورشید خودداری نمایید.
در معرض اشعه ماورا بنفش قرار نگیرید.
به مدت ۲۴ ساعت اولیه بعد از تزریق اقدام به گذاشتن کمپرس متناوب سرد بر روی ناحیه تزریق شده و همچنین مصرف آنتی هیستامین کنید با این کار تورم ناشی از تزریق تسکین یافته و سریع تر فروکش می کند.