12 آوریل 2021
آوریل 12, 2021

جراحی بینی ترمیمی

0 دیدگاه

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی ، برای از بین بردن ایراداتی که در جراحی اولیه به وجود آمده است ؛ صورت می گیرد. متقاضیان این جراحی ، افرادی هستند که بعد از جراحی بینی اولیه ؛ با مشکلات تنفسی روبه رو شده اند یا این که باز هم از ظاهر بینی خود ناراضی هستند. ( جراح بینی اصفهان )

به طور کلی اصلی ترین اهداف عمل ترمیمی بینی در زیر ذکر شده است :

بازیابی ظاهر طبیعی بینی که در جراحی قبلی بسیار کوچک ، کوتاه ، بلند ، باریک ، پهن یا منحرف ‌شده است.
اصلاح مشکلات باقیمانده در بینی که در عمل جراحی قبلی ، به طور کامل برطرف نشده اند.
بهبود در اشکالات ایجادشده در تنفس فرد از طریق بینی و بازسازی راه هوایی بینی به خاطر انجام جراحی های قبلی
بازیابی اعتماد به‌ نفس و بهتر کردن مشکلات احساسی ناشی از عمل یا عمل های قبلی
مواردی که در جراحی بینی ترمیمی مشکل زا هستند عبارتند از :

در عمل ترمیمی بینی ، بافت سالم و قابل‌ استفاده کمی باقی مانده است ؛ از این رو جراح نمی تواند مانند جراحی اولیه ، تکنیک های دلخواه خود را بر روی بینی پیاده سازی کند.

برای انجام جراحی بينی ترميمی ، نیاز به ایجاد برش هایی ( در داخل یا خارج بینی ) وجود دارد ؛ با هر بار تکرار رینوپلاستی و ایجاد برش ها و زخم های جدید در بینی ، بافت نرم زیر پوست بینی بیشتر آسیب می بیند و این امر ، در خونرسانی مشکلاتی ایجاد کرده و جراح را با محدودیت های بیشتری مواجه می سازد.

 

چه انتظاراتی از جراحی بينی ترميمی باید داشت ؟

تمامی افرادی که برای عمل بینی ترمیمی مراجعه می کنند ، افراد ناراضی هستند که به دلیل داشتن عمل ناموفق ؛ ذهنیت مثبتی از جراحی زیبایی بینی ندارند و همین طور به طور دقیق نمی دانند چه تغییراتی باید در بینی آن ها ایجاد شود.

این روحیه ، ممکن است مقداری برای جراح شرایط را سخت تر کند.

افراد باید بدانند که هر چقدر مقدار آسیب دیدگی بینی بیشتر باشد ، قاعدتا انتظار رسیدن به شرایط ایده آل کمتر خواهد بود.

روش انجام جراحی بينی ترميمی

به منظور انجام این جراحی ترميمی بينی ( جراحی ثانویه ) ، درست مشابه جراحی بینی اولیه ؛ دو تکنیک باز و بسته وجود دارد و این موضوع که کدام روش ، مناسب شما است ؛ به هدف تان از جراحی ترمیمی و نیز وضعیت بینی تان بستگی دارد.

لازم به ذکر است که جراحی ترميمی بينی ، نیز مانند جراحی اولیه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ؛ جز در مواردی که ایراد بینی ، ناچیز بوده و تنها از طریق سوهان کشی در داخل مطب و تحت بی حسی موضعی قابل اصلاح باشد.

اکیدا توصیه می شود که برای انجام عمل ترمیمی بینی ، بهترین جراح بینی ترمیمی را برگزینید ؛ چرا که این جراحی نسبت به جراحی اولیه بینی به مراتب دشوارتر بوده و از پیچیدگی بیشتری برخوردار است.

توجه داشته باشید که بهترین جراح بینی ترمیمی ، در راستای انجام عمل ثانویه بینی ؛ در وهله اول سعی دارد از طریق زخم های داخلی بینی اقدام به رفع مشکلات بینی نماید.

باید اشاره داشت که یک جراح بینی ترمیمی خوب ، تنها در صورتی که عیوب بینی از طریق زخم های داخلی قابل اصلاح نباشند ؛ مبادرت به ایجاد چند برش ظریف در بخش خارجی بینی خواهد نمود تا بدین ترتیب به غضروف و استخوان بینی دسترسی بهتری یافته و در نتیجه ، با سهولت بیشتری تغییرات مورد نظر را جهت تغییر فرم بینی و بهبود مکانیزم تنفسی بر روی بینی بیمار اعمال نماید.

 

بهترين روش برای جراحی ترميمی
بينی

به طور کلی ، جراحی ترميمی بينی همان طور که اشاره شد ؛ به دو روش باز و بسته انجام پذیر است ، اما از آن جا که عمدتا برای اصلاح ایرادات به وجود آمده ؛ نیاز به افزودن غضروف یا در برخی موارد نیاز به حذف بخشی از غضروف وجود دارد ؛ بهترین روش برای انجام این جراحی ، روش باز خواهد بود.

در خصوص مدت زمان جراحی بينی ترميمی ، نیز شایان ذکر است که با توجه به آسیب پذیر بودن بینی ؛ طول زمان جراحی به نسبت جراحی اولیه ، طولانی تر خواهد بود.

چه مدت بعد از جراحی بینی اولیه ، انجام جراحی ترميمی مجاز می باشد ؟

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که در مورد جراحی بينی ترميمی به کرات پرسیده می شود ؛ این است که چند وقت بعد از جراحی اولیه می توان جراحی ثانویه را انجام داد ؟

در پاسخ به این سوال ؛ باید متذکر شویم که از ملزومات اساسی جهت جراحی ترميمی بينی ، آمادگی لازم برای انجام آن است ؛ زیرا چنانچه بینی آمادگی لازم برای این جراحی را نداشته باشد ، حتی در صورت انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی نیز نتیجه مطلوبی از این جراحی حاصل نخواهد شد.

از این رو ، اکثر پزشکان جراحی بینی متفق القول بر این باورند که افراد در صورت ضرورت نیاز به انجام عمل ثانویه ؛ حداقل یکسال صبر کنند تا نتیجه جراحی قبلی در این بازه زمانی ، مشخص شده و زخم های ناشی از جراحی نیز کاملا بهبود یافته باشند.

هزینه جراحی ترميمی بينی

از آن جا که جراحی ترميمی بينی ، نسبت به جراحی اولیه بینی پیچیدگی بیشتری داشته و میزان حساسیت آن نیز بالاتر است ؛ طیبعتا هزینه آن نیز نسبت به جراحی اولیه به مراتب بیشتر است.

برای برآورد قیمت دقیق عمل ترمیمی بینی ، افرادی باید تحت معاینه و بررسی از سوی پزشک متخصص قرار گیرند.