12 آوریل 2021
آوریل 12, 2021

جراحی بینی فانتزی

0 دیدگاه

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی مدلی از جراحی زیبایی بینی است که به کوچک شدن بیش از حد بینی و سربالا شدن آن می انجامد ، این جراحی غالبا مورد توجه خانم ها قرار دارد. در حال حاضر به دلیل تبلیغات بیشماری که در فضای مجازی و رسانه های خارجی از سوی مد گرایان ارائه می گردد ، به موج طرفداران این عمل جراحی افزوده شده است. ( جراح بینی )

قاعدتا افرادی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی می گیرند ، با این دغدغه مواجه هستند که چه فرم بینی ای متناسب با صورت آن ها خواهد بود ؛ لذا غالبا در جلسه مشاوره قبل از عمل ، از جراح خود این سوال را می پرسند که فرم بینی طبیعی بهتر است یا فانتزی ؟

جراح بینی ، با مد نظر قرار دادن انتظارات فرد زیباجو از جراحی بینی و بر اساس فاکتورهای زیبایی شناختی ؛ فرمی از بینی را پیشنهاد می دهند که با سایر اجزای چهره او تناسب داشته و در نتیجه با بهبود هماهنگی و توازن در صورت وی ، منجر به افزایش زیبایی چهره او گردد.

جراحی بینی فانتزی
خصوصیات بینی فانتزی

به طور کلی ، تغییراتی که طی عمل بینی فانتزی ( در اصطلاح به آن بینی عروسکی نیز اطلاق می شود ) بر روی بینی اعمال می گردد به نحوی است که در نگاه اول به خوبی می توان تشخیص داد که بینی تحت جراحی قرار گرفته است.

از بارزترین ویژگی های بینی فانتزی می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

نازک بودن تیغه بینی
کوچک بودن سایز بینی
کوچک بودن حفره های بینی
قوس زیاد بینی از نمای نیم رخ
سر بالا بودن نوک بینی بیش از حد طبیعی

درباره جراحی بینی فانتزی

تصور عموم مردم از جراحی بینی ، دستیابی به یک بینی کوچک می باشد.

در این جا باید خاطر نشان نمود که به طور کلی ، مقصود از یک بینی ایده آل بینی ای است که علاوه بر نداشتن نقائص ظاهری ، با سایر اجزای چهره نیز تناسب و هارمونی داشته باشد.

بر این اساس ، می توان این تصور را نقض نموده و این گونه اظهار نمود که صرفا داشتن یک بینی کوچک ، نمی تواند دالّ بر زیبایی بینی محسوب گردد.

از این رو به جرأت می توان گفت که جراحی بینی در صورتی ایده آل تلقی خواهد شد ؛ که در حین جراحی و ایجاد تغییرات مورد نظر بر روی بینی ، به تناسب بینی با دیگر اجزای صورت نیز توجه داشته و منجر به برهم زدن توازن چهره نگردد.

نمونه جراحی بینی توسط دکتر نیابتی بهترین جراح بینی مازندران

با توجه به موارد ذکر شده لازم به ذکر است بر اساس ویژگی هایی که برای بینی فانتزی برشمردیم در این جراحی می بایست بینی تا حد ممکن کوچک شود ، از این رو شرط لازم برای انجام جراحی بینی فانتزی این است که سایر اعضای چهره فرد نیز دارای اندازه ای متناسب با سایز بینی فانتزی باشند.

در نتیجه هر فردی نمی تواند کاندید جراحی بینی فانتزی باشد ؛ به طور مثال افرادی که اعضای چهره آن ها اعم از چشم و دهان از اندازه ای بزرگ برخوردار است ، هرگز نمی توانند گزینه مناسبی برای جراحی بینی فانتزی باشند ؛ بنابراین توصیه می شود از انجام این جراحی صرف نظر نمایند.
عمل بینی فانتزی استخوانی

از مهم ترین ویژگی های بینی های فانتزی ، باید به سر بالا بودن نوک این بینی ها و قوس دار بودن آن ها از نمای نیم رخ اشاره داشت ؛ طبعا برای ایجاد چنین تغییراتی بر روی بینی ، لازم است که بینی از غضروف و استخوان هایی با استحکام بالا برخوردار باشد.

بر این اساس می توان اذعان داشت از آن جا که بینی های استخوانی ؛ دارای پوست نازک ، بانک غضروفی مناسب و بافت استخوانی قوی هستند ؛ گزینه مناسبی برای جراحی بینی با فرم های فانتزی و نیمه فانتزی به شمار می روند.
بهترین جراح بینی فانتزی

طبیعتا افرادی که تمایل به جراحی زیبایی بینی دارند ، همواره به دنبال یافتن بهترین جراح بینی هستند. این دسته از افراد پس از انتخاب جراح بینی مورد نظر خود در ابتدا باید نمونه کارهای جراح مورد نظر را مشاهده نمایند.

دیدن نمونه کارهای پزشک مورد نظر ، می تواند شما را در یافتن بهترین جراح بینی فانتزی یاری دهد.

پس از انتخاب بهترین جراح بینی فانتزی ، باید به او اعتماد کرده و انجام جراحی بینی خود را به ایشان واگذار نمایید.

لازم به ذکر است که در برخی موارد ، افراد خواسته های غیر منطقی از جراحی بینی دارند ؛ در این موارد باید از انتظارات نامعقول دست کشیده و نتیجه جراحی بینی را به پزشک مورد نظر خود محول نمایید تا با توجه به صلاحدید خود و ویژگی های صورت شما ، مناسب ترین فرم بینی را برای تان رقم بزند.