12 آوریل 2021
آوریل 12, 2021

جراحی بینی

0 دیدگاه

پیش زمینه جراحی بینی

جراحی بینی بطور حتم پر طرفدارترین جراحی زیبایی صورت است. برخی از جراحی های دیگر ممکن است از لحاظ آناتومیکی دشوار باشند، نیاز به قدرت بدنی بسیار بالایی داشته باشد و یا مدت زمان طولانی جراحی باعث خستگی جراح شود، ولی عمل بینی نیاز به درک کاملی از هنر و علم دارد که همین موضوع انجام این جراحی را لذت بخش می کند.

هر بیمار چالش های خاص خود را دارد. هر جراحی راینوپلاستی نیاز به یک ارزیابی دقیق از ناهنجاری قبل از عمل بینی، درک روشنی از تکنیک های موجود برای اصلاح نواقص، یک برنامه جراحی و تکنیک پیشنهادی، و یک اجرای دقیق از روش جراحی دارد.

اساس جراحی بینی
مواردیجراحی بینی که جراحی بینی می تواند ارتقا بخشد

عمل بینی (از نظر فنی رینوپلاستی نامیده می شود) برای بهبود شکل ظاهری بینی یا ارتقا عملکرد آن انجام می شود.

این امر می تواند به دلایل پزشکی انجام شود – از جمله اصلاح مشکلات تنفسی مربوط به بینی یا اصلاح بد شکلی ناشی از تروما (ضربه) یا نقص هنگام تولد.

همچنین به دلایل زیبایی می توان این عمل را انجام داد که باعث تغییر شکل و ظاهر بینی می شود.

تصمیم گیری در مورد جراحی بینی
به خاطر داشته باشید که بینی کامل و بی نقص وجود ندارد. اگرچه جراحی زیبایی بینی می تواند ویژگی های صورت را تقویت کرده و بر زیبایی منحصربفرد و طبیعی شما بیافزاید.

یک جراح پلاستیک می تواند ویژگی هایی درصورتتان که شما را منحصر به فرد می کند توصیف کند و به شما بگوید که چگونه تغییراتی که قرار است صورت گیرد، ظاهر شما را تقویت می کنند.

جراحی بینی بطور حتم پر طرفدارترین جراحی صورت است که نیاز به درک کاملی از هنر و علم دارد که همین موضوع انجام این جراحی را لذت بخش می کند.

جراح پلاستیک ساختار بینی و سایر ویژگی های صورت شما را ارزیابی می کند. بعد از این ارزیابی، او می تواند به شما بگوید انتظارات شما از عمل زیبایی بینی واقع بینانه است یا خیر.

جراح بینی سلامت کلی شما را در نظر خواهد گرفت و همچنین باید شما را از خطرات، زمان بهبودی و هزینه جراحی بینی آگاه کند.

تکنیک های مختلفی برای تغییر شکل بینی وجود دارد. هنگامی که تصمیم به جراحی گرفتید، جراح شما باید دقیقاً آن تکنیکی که پیشنهاد می کند و قرار است انجام دهد را شرح دهد.

جراحی زیبایی بینی مرحله به مرحله
عمل بینی معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود، به این معنی که شما شب را در بیمارستان سپری نخواهید کرد. شما تحت بیهوشی عمومی یا موضعی قرار خواهید گرفت. با بیهوشی عمومی، در طول عمل می خوابید. با بی حسی موضعی، بینی شما بی حس می شوید و قادر به احساس درد نیستید.

در حین عمل زیبایی بینی، جراح برش هایی در بینی ایجاد می کند. در موارد پیچیده تر ، جراح همچنین ممکن است برش هایی در قسمت پایه یا بیس بینی ایجاد کند. سپس با تغییر شکل و فرم دهی استخوان داخلی و غضروف بینی، ظاهری دلپذیرتر و جذاب تر برای شما می آفریند.

تفاوت رینوپلاستی باز و بسته
یکی از معضلات گیج کننده در جراحی زیبایی بینی ، تصمیم گیری در مورد استفاده از تکنیک برای دستیابی به بهترین نتیجه است. خوب است که بیماران در مورد گزینه های جراحی آگاهی کافی داشته باشند تا بتوانند در مورد سلامتی و ظاهر خود تصمیم درستی بگیرند.

برای تغییر شکل نوک بینی دو روش متفاوت وجود دارد: جراحی زیبایی بینی باز و جراحی زیبایی بینی بسته. هر تکنیک مزایا و معایب خاص خود را دارد که بیمار می تواند قبل از عمل جراحی با پزشک مشورت کند.

تفاوت شگفت انگیزی بین این دو جراحی وجود دارد. در رینوپلاستی بسته، تمام برش ها در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند برش ها از خارج دیده نمی شود. رینوپلاستی بسته را می توان برای بهبود یا اصلاح شکل و جراحی عملکردی برای بهبود تنفس استفاده کرد.

اکثر افراد مشهور و ورزشکاران جراحی بسته بینی را ترجیح می دهند زیرا زمان بهبودی کم است. علائم کبودی در مدت ۵ تا ۷ روز با علائم کبودی کاهش می یابد.

رینوپلاستی باز
جراحی بینی باز که رینوپلاستی خارجی نیز گفته می شود با ایجاد یک برش کوچک روی کلوملا، بافت نرم جدا کننده سوراخ های بینی، تحت بیهوشی عمومی یا بیحسی موضعی و داروی آرامبخش وریدی انجام میشود.

این روش امکان دسترسی آسان به ساختار زیرین استخوان و غضروف را فراهم می کند. مزیت اصلی تکنیک باز بهبود دقت در تغییر شکل چارچوب بینی برای دستیابی به کانتورینگ مطلوب است. رینوپلاستی باز دید واضح تری از اصلاحاتی دارد که باید ایجاد شود، همچنین وضوح و سهولت بخیه پیچیده و یا پیوند را فراهم می کند.

جای زخم به جا مانده به سختی قابل مشاهده است و معمولاً با گذشت زمان از بین می رود. یک برش کوچک از قسمت اتصال بین سوراخ های بینی برای دسترسی به ساختار بینی زده می شود. مهمترین مزیت روش جراحی باز این است که جراح دید بهتری از اجزای بینی دارد.

رینوپلاستی جراحی بینی کم تهاجمی است که بیشتر جنبه زیبایی دارد اما در نارسایی های پزشکی بینی مانند مشکل تنفسی، جراحتهای بینی مانند شکستگی، نارسایی مادرزادی نیز استفاده می شود.

شاید رینوپلاستی پیچیده ترین جراحی زیبایی باشد که امروزه انجام می شود از این جهت که تعامل پیچیده ای بین فرم و عملکرد بینی در این پروسه برعهده دارد. هدف از جراحی بینی بهبود عملکرد و زیبایی بینی است. جراحان معمولا یک یا چند تکنیک جراحی را بعنوان رویکرد برگزیده انتخاب می کنند.

بنابراین دانستن تفاوت رینوپلاستی باز و بسته این فرصت را به بیمار می دهد تا تصمیم آگاهانه ای نسبت به انتخاب بهترین گزینه داشته باشد. در اینجا رینوپلاستی یا جراحی باز بینی می پردازیم. این جراحی از ناحیه خارجی بینی با کمترین برش در کالوملا (پایه حدفاصل گوشتی بین دو سوراخ بینی) انجام می شود.

اگر بینی را به یک خودرو تشبیه کنیم، رینوپلاستی باز شبیه بازکردن کاپوک و تعمیر خود رو است. اگر بخواهید تعمیرات جدی در موتور انجام دهید، باید بتوانید اجزای موتور را ببینید. چرا تعمیر جدی؟ هرچیزی که مستلزم تغییر قابل توجهی در فرم بینی باشد نمونه خوبی است. کاهش غضروف و حفظ تقارن صورت کاری جدی وقابل توجهی است.

در این جراحی، جراح با برش بافت نرم جداکننده سوراخ بینی و کشیدن پوست بینی به سمت بالا به استخوان و غضروف بینی دسترسی دارد. رینوپلاستی باز معمولا مداخله ای است و با جراحی ترمیمی انجام می شود چون در رینوپلاستی ترمیمی هدف ساختار بینی است. رینوپلاستی باز به اندام داخلی بینی دسترسی آسانتری دارد.

رینوپلاستی بسته
جراحی بینی بسته که به آن رینوپلاستی اندونازال نیز گفته می شود ، با مخفی ساختن تمام برش های لازم در داخل سوراخ های بینی تحت بیهوشی عمومی یا بیحسی موضعی و آرام بخش وریدی انجام می شود.

جراحی بسته کمتر تهاجمی است و به هیچ وجه جای زخم قابل مشاهده ای ایجاد نمی کند. برای بسیاری از تغییرات انجام شده در حین جراحی زیبایی بینی، عدم برش ستون فقرات منجر به تورم کمی کمتر در هنگام بهبودی می شود.

از آنجا که برش ها در داخل بینی قرار دارند ، ساختار بینی در معرض دید نیستند و میدان دید جراح کاهش می یابد. جراح جراحی از آندوسکوپ استفاده می کند.

چگونه جنسیت در صورت بیان می شود؟
جراح بینی باید آناتومی صورت مرد و زن را بشناسد، چه چیزی باعث می شود فرد به یک زن یا مرد شبیه شود. شکل ظاهری با آناتومی اسکلتی و ژنتیک منحصر به فرد از جمله قومیت تعیین می شود.

آناتومی اسکلتی صورت زنان و مردان متفاوت است ، بنابراین ویژگی های آنها نیز متفاوت است. درک این تفاوت ها و استفاده از آن برای ایجاد شکل ظاهری فرد یکی از مولفه های مهم جراحی پلاستیک است. ساده ترین راه مقایسه بینی زن و مرد ، بررسی اندازه و شکل بینی است. بینی مردانه به طور کلی بزرگتر است. بینی زنانه معمولاً کوچکتر است

وقتی نوبت به جراحی زیبایی بینی می رسد ، هیچ تفاوتی در روش های واقعی استفاده شده توسط جراح وجود ندارد. در صورت نیاز به برآمدگی پل بینی ، با استفاده از کاشت یا پیوند غضروف این امر محقق می شود.

در صورت نیاز به پایین آوردن پل ، جراح می تواند با برداشتن مقداری از غضروف ها این کار را انجام دهد. با جایگزینی غضروف با پیوند یا استفاده از مواد پرکننده یا انتقال چربی می توان پل های بینی را کج یا خم کرد و ظاهر صاف تری ایجاد کرد. نوک بینی با استفاده از کاشت یا اصلاح غضروف موجود قابل تغییر است. با تغییر پهنای پایه بینی می توان یک بینی بزرگتر یا کوچکتر کرد.

تفاوت در تکنیک جراحی است. درنظربگیرید هر دو بیمار مرد و زن نوک بینی گرد دارند و می خواهند آن را نوک تیزتر کنند. هر دو بینی احتمالاً به اصلاح غضروف و احتمالاً کاشت نیاز دارند ، بسته به اینکه بینی آنها چقدر گرد است. در حالی که جراح در حال تغییر شکل نوک بینی است ، جنسیت بیمار را در نظر می گیرد.

بینی بیمار مرد ممکن است کمی بزرگتر شود و نزدیک به ۹۰ درجه زاویه داشته باشد. نمای نیمرخ بینی در مرد بلندتر است. از طرف دیگر ، بینی بیمار زن ممکن است کمی ریزتر باشد و کمی به سمت بالا زاویه داشته باشد.

هر دوی این بیماران بینی های پوستی بیشتری دارند اما خصوصیات واقعی بینی به دلیل نحوه برخورد جراح متفاوت است. مردان الزاما به بینی زنانه علاقه ای ندارند. پس قراردادن بینی زنانه روی صورت مردانه می تواند هارمونی و هماهنگی صورت را مختل کند.

زنان به طور کلی به دنبال ظریف جلوه دادن بینی هستند در حالی که بسیاری از مردان پل برجسته تری را ترجیح می دهند. زاویه نوک بینی نیز ناحیه ای است که معمولاً زن و مرد با هم تفاوت دارند. بیشتر خانم ها نوک بینی را کمی واژگون می کنند در حالی که مردان ترجیح می دهند نوک بینی در حدود ۹۰ درجه از لب بالایی زاویه داشته باشد.