12 آوریل 2021
آوریل 12, 2021

جراحی زیبایی بینی

0 دیدگاه

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی که از نظر پزشکی رینوپلاستی نامیده می شود ، جراحی انجام شده بر روی بینی برای تغییر شکل دادن و بهبود عملکرد آن است. جراحی بینی را می توان بنا به دلایل پزشکی ؛ از جمله رفع مشکلات تنفسی مرتبط با بینی یا اصلاح بدشکلی های ناشی از یک آسیب یا نقص های مادرزادی انجام داد. ( جراحی زیبایی بینی در اهواز )

جراحی بینی را می توان بنا به دلایل زیبایی انجام داد که در آن شکل و نمای ظاهری بینی تغییر داده می شود.

تصمیم گیری برای انجام جراحی بینی

اگر قصد انجام جراحی بینی را دارید ، یک قرار ملاقات با جراح بینی منتخب تان تنظیم کرده و درباره این موضوع با وی گفتگو کنید ؛ در طول جلسه درباره اهداف خود صحبت کرده و به او بگویید که چه چیزهایی در مورد بینی تان برایتان آزار دهنده بوده و مایل به ایجاد چه تغییراتی در بینی خود هستید.

به خاطر داشته باشید که هیچ بینی ای بی عیب و نقص نخواهد بود ؛ پزشک می تواند ویژگی های صورت شما را ارتقا داده و مشخصه های منحصر بفرد و زیبایی طبیعی صورت شما را مورد تاکید قرار دهد ؛ یک جراح پلاستیک می تواند ویژگی های صورت را که باعث منحصر بفرد شدن آن شده است ، شرح دهد و به شما بگوید که چگونه تغییرات ، ظاهر شما را ارتقا خواهد داد.

یک جراح ساختار بینی شما و دیگر ویژگی های صورت را ارزیابی می نماید ؛ پس از ارزیابی ، به شما می گوید که آیا انتظارات شما منطقی است یا خیر ؟
جراح ، سلامت عمومی شما را در نظر گرفته و درباره خطرات ، دوره نقاهت و هزینه ها با شما گفتگو می کند.

تکنیک های مختلفی برای تغییر شکل دادن بینی وجود دارد ؛ وقتی تصمیم به جراحی زیبایی بینی می گیرید ، جراح بینی دقیقا پیشنهادات خود را برای شما شرح می دهد.

جراحی زیبایی بینی چگونه انجام می شود؟

برای انجام جراحی زیبایی بینی ، تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرید.

در طول عمل ، جراح برش هایی را در سوراخ های بینی ایجاد می کند ؛ در موارد دشوارتر ، جراح برش هایی را در عرض پایه بینی نیز ایجاد می کند ؛ سپس ، استخوان و غضروف داخلی بینی را به منظور ایجاد یک شکل ظاهری خوشایند از بینی ، تغییر شکل می دهد.

دوره نقاهت جراحی زیبایی بینی

پیشرفت ها در جراحی بینی به کاهش سطح درد کمک کرده و دوره نقاهت را کوتاه نموده است.

بعد از جراحی زیبایی بینی ، معمولا به مدت یک هفته ، بینی بیمار گچ گرفته می شود ؛ تورم و کبودی در اطراف چشم ها بعد از جراحی ، قابل انتظار می باشد و بعد از روز سوم شروع به بهبود یافتن می کند ؛ اگر چه این حالت می تواند تا دو هفته نیز طول بکشد.

پس از این مدت ، بینی شما تورم کوچکی خواهد داشت که احتمالا تنها شما و جراح تان متوجه آن می شوید ؛ این تورم بعد از شش ماه تا یک سال از بین خواهد رفت ؛ شکل نهایی بینی شما بعد از تکمیل روند بهبودی ، نمایان خواهد شد.

شما باید از انجام فعالیت های سنگین به مدت سه تا شش هفته بعد از جراحی ، خودداری کنید ؛ شما می توانید ظرف دو تا سه هفته بدون وجود هیچگونه علائم قابل توجهی که نشان دهنده انجام جراحی در شما باشد ، به فعالیت های فیزیکی خود بازگردید.

عوارض جانبی

مواجهه با موارد زیر بعد از انجام جراحی بینی ، متداول می باشد :

بینی گرفته : به مدت یک هفته یا بیشتر باید از راه دهان ، نفس بکشید.
بینی سفت و بی حس
درد ، تورم و کبودی در اطراف چشم ها که می تواند به مدت سه هفته طول بکشد.
خروج خون قرمز روشن از بینی در طول چند روز اول.
روش های جراحی بینی
جراحی بینی باز :

جراحی بینی باز ، روش جراحی است که در آن ، بینی باز می شود و امکان دسترسی جراح پلاستیک به ناحیه بینی را فراهم می آورد ؛ بریدگی در زیر بینی در یک ناحیه بین سوراخ های بینی ایجاد می شود تا بدین ترتیب ، جراح بتواند در طول جراحی ، به استخوان و غضروف بینی دسترسی داشته باشد.

در جراحی باز بینی ، پره های پوست بینی بالا کشیده می شود تا جراح بتواند به راحتی کار کند ؛ جراح اقدامات خاصی را بر روی بینی ، بسته به نیاز فردی بیمار ، انجام می دهد ؛ دلایل متداول جراحی زیبایی بینی ، شامل تغییر دادن شکل نوک بینی ، صاف کردن پل انحراف یافته یا سپتوم ، برداشتن قوز و دیگر اصلاحات بینی می باشد.

جراحی بینی بسته :

در جراحی بینی که تحت عنوان جراحی بسته شناخته شده است ، هیچ جای زخم قابل مشاهده ای بر جای نمی ماند ؛ چون بریدگی ها در داخل بینی ، ایجاد شده و روی استخوان ، غضروف یا سپتوم بینی کار می شود ؛ معمولا در رینوپلاستی بسته ، میزان تورم بعد از روند ، کمتر است ؛ جراحی بسته بینی دارای محدودیت هایی بوده و پوست بینی در آن بسیار کشیده می شود.

اگر چه در رینوپلاستی بسته ، مزایای تورم کمتر بعد از جراحی و جای زخمی غیر قابل رویت وجود دارد ؛ ولی نتایج به دست آمده در آن به اندازه جراحی بینی باز ، فوق العاده نمی باشد ؛ علت این است که در جراحی بینی باز ، پزشک ساختار کامل بینی را مشاهده کرده و به آن دسترسی دارد.