13 آوریل 2021
آوریل 13, 2021

جراح بینی مشهد

0 دیدگاه

بهترین جراح بینی مشهد

جراح بینی مشهد : عزیزان مشهدی که قصد عمل جراحی بینی خود را دارند ، می توانند با مراجعه به بهترین جراح بینی در شهر خود نسبت به رفع نواقص و ایرادات موجود در بینی خود اقدام نمایند ؛ شاید برایتان سوال شود که چگونه می توان یک جراح بینی قابل اعتماد برای انجام عمل جراحی بینی پیدا نمود ؟ یا بهترین جراح بینی مشهد یا سایر شهرها کیست ؟

نگران نباشید ، راه هایی وجود دارد که با دانستن آن ها می توانید نسبت به انتخاب بهترین جراح بینی تلاش کنید ؛ طی این مقاله ما این راهکارها را به شما خواهیم آموخت.
جراح بینی مشهد
اهمیت انتخاب جراح بینی مشهد

بینی با توجه به نوع قرار گیری در صورت از اجزای مشهود و کاملا پیدا می باشد ؛ لذا بی نقص بودن آن تاثیر چشمگیری در زیبا به نظر رسیدن فرد خواهد داشت ؛ از این رو دغدغه بسیاری از افراد ، رفع ایرادات موجود در بینی شان است ، اما معضل اصلی برای ایشان پیدا کردن یک جراح بینی کاربلد و ماهر می باشد.

اهمیت انتخاب جراح بینی و تلاش برای یافتن بهترین پزشک در این زمینه از این بابت ضرورت دارد که چنانچه بیمار نزد یک جراح بینی غیرحرفه ای عمل شود ، نه تنها نقص او برطرف نخواهد شد ، بلکه ممکن است با نواقص و ایرادات دیگری نیز روبرو شود و بعضا امکان دارد ؛ خطرات جبران ناپذیری برای او به وجود آید ؛ بنابراین اولین و مهمترین قدم برای داشتن جراحی بینی ، انتخاب یک جراح بینی حاذق و زبردست می باشد ؛ کسی که در تمامی زمینه های عمل بینی تجربه داشته و مهارت کافی را در انواع اعمال جراحی بینی داشته باشد.

برخی تصور می کنند ، چنانچه عمل بینی طبیعی مدنظرشان است باید به دنبال بهترین جراح بینی طبیعی باشند یا اگر بینی آن ها از نوع استخوانی است باید بهترین جراح بینی استخوانی را بیابند ؛ اما از آنجایی که عمل رینوپلاستی دارای پیچیدگی های بسیار زیادی می باشد ، لذا بهتر است جراحی را برگزینید که در تمامی اعمال جراحی بینی مهارت و تجربه دارد.
ویژگی های بهترین جراح بینی مشهد

برای پیدا کردن یک جراح بینی خوب ، لازم است که ویژگی ها و خصوصیات زیر را در وی بررسی نمایید.

مدارک و تخصص

مسلما اولین فاکتوری که در انتخاب هر جراح و پزشک ، مدنظر قرار می گیرد ، مدارک و میزان تخصص او می باشد ؛ یک جراح بینی قابل اعتماد باید دارای مدارکی از دانشگاه ها و مراکز معتبر بوده و از تخصص های لازم برخوردار باشد.

مهارت و تجربه

تنها داشتن مدارک معتبر و تخصص بالا نمی تواند ، برتریت یک جراح بینی را مشخص کند ؛ بلکه داشتن مهارت و خلاقیت حین اعمال جراحی و همچنین ، داشتن تجربه زیاد در انجام انواع جراحی های بینی که نتایج آن ها موفق و رضایت بخش بوه است نیز بسیار قابل توجه می باشد و می تواند در تمایز جراح بینی تاثیر گذار باشد.

 

علم و دانش به روز

همانطور که می دانید ، این روزها روند پیشرفت علم و تکنولوژی بسیار سریع بوده و نیاز است که جراحان و متخصصان خوب در این عرصه از دانش روز عقب نمانند. یک جراح بینی به روز ، بر همه علوم و تکنیک های نوین واقف خواهد بود.

وجدان کاری و حس انسان دوستی

گاهی پیش می آید که فرد قصد جراحی رینوپلاستی دارد ، اما با توجه به شرایط روحی یا جسمی انجام عمل جراحی برای او در آن زمان مناسب نمی باشد ؛ لذا بهترین جراح بینی کسی است که او را راهنمایی نموده و انجام عمل وی را به بعد موکول نماید.

مشاوری صبور و مهربان

جراح بینی مجرب باید مشاور خوبی نیز باشد ؛ چرا که در اغلب موارد بیمارانی مراجعه نموده و نسبت به انجام عمل رینوپلاستی توقعاتی غیرمنطقی و غیرواقعی دارند. یک جراح بینی خوب باید بتواند با مشاوره دادن به بیمار و مطلع کردن او نسبت به تمامی زوایای عمل بینی ، آگاهی او را بالا برده و دیدگاه نا صحیح وی را به سمت توقعات صحیح و سالم پیش ببرد ؛ در این مسیر نیاز است که کاملا صبورانه و با آرامش به تمامی نظرات بیمار خود گوش کرده و در نهایت با مهربانی و صمیمیت او را راهنمایی کند.
جراح بینی مشهد
نحوه انتخاب بهترین جراح بینی مشهد

در فوق شما را با خصیصه ها و ویژگی های یک جراح خوب آشنا نمودیم ؛ در ادامه نیز مسیرهای جستجو و انتخاب وی را بیان خواهیم کرد :

قبل از هر چیز برای یافتن جراح بینی مشهد باید ابتدا لیستی از جراحان بینی در مشهد تهیه نمایید ؛ به منظور انجام این کار می توانید از اقوام و آشنایان پرس و جو کنید یا در اینترنت و گوگل جراح بینی مشهد را جستجو کنید.

پس از آن که لیست خود را تکمیل کردید ؛ اکنون نوبت به تحقیق درمورد آن ها می رسد ؛ به این ترتیب که :

ابتدا به سایت ایشان سر زده و با انواع خدمات ارائه دهنده توسط وی آشنا شوید.
سپس می توانید با مراجعه به اینستاگرام کاری جراح بینی مد نظر خود نمونه کارهای او را دیده و نسبت به تکنیک های او مطلع شوید.
قدم دیگر این است که به مطب وی رفته و ویزیت شوید تا بتوانید هم با او مشورت نموده و هم از ویژگی های بیان شده در فوق تا حدودی آگاهی یابید.
در نهایت ، می توانید با بیماران حاضر در مطب صحبت کرده و از نتایج کار و میزان رضایت آن ها باخبر شوید.

تمامی موارد عنوان شده در فوق می تواند شما را برای پیدا کردن یک جراح بینی خوب و زبردست یاری نماید.
مراقبت های بعد از جراحی بینی

تا چند ساعت اول بعد از عمل حالت تهوع و سرگیجه مختصر طبیعی است.
گاهی اوقات در ساعات اولیه بعد از عمل احساس گلو درد می كنید كه بخاطر لوله بیهوشی است ؛ خوردن مایعات گرم كمك كننده است.
خونابه تا ٤٨ ساعت اول بعد از عمل از بینی خارج می شود ؛ در این مدت از گذاشتن و برداشتن مكرر دستمال كاغذی خودداری كنید ، چون آلودگی ایجاد می كند ؛ شما می توانید به این منظور از گاز استریل استفاده نمایید.
در چند روز اول بعد از عمل زیر كمر خود دو یا سه بالش بگذارید كه حالت نیمه نشسته بخوابید ؛ یعنی سر و سینه و بالاتنه بالاتر از پاها باشند.
تا ٧٢ ساعت بعد از عمل ، تورم و كبودی افزایش پیدا می كنند و از روز چهارم به بعد به تدریج بر طرف می شوند.
تا ٢-٣ هفته اول بعد از عمل ، طاق باز بخوابید و روی پهلو ها نخوابید.
خیلی خم نشوید.
با صدای بلند فریاد نزنید.
خنده تون رو کنترل كنید و با فشار نخندید.
درصورتی كه عطسه داشتید با دهان باز عطسه كنید كه به بینی فشار وارد نشود.
از روز بعد از عمل داخل بینی رو با سرم روزی ٣ بار شستشو دهید ؛ هر بار سرنگ را پر كنید و با فشار و یك حركت در هر سوراخ بینی سرنگ را خالی كنید ؛ شستشو خیلی اهمیت دارد ، بنابراین فراموش نكنید.
غذای نرم ، كوبیده و میكس شده را تا ٤ روز اول بخورید ؛ از روز پنجم به بعد می توانید از غذای سفره معمولی استفاده كنید.

جراح بینی مشهد

جراح بینی مشهد

ادامه مراقبت های بعد از جراحی بینی

انواع آبمیوه ها و شیرموز و كمپوت های میكس شده آزاد هستند.
جهت مسواك زدن از مسواك بسیار نرم استفاده كنید.
به قالب یا پانسمان روی بینی دست نزنید ؛ قالب بینی روز هفتم برداشته خواهد شد.
درصورتی كه سرمای یخ اذیتتون نمی كند ، می توانید تا ٤٨ ساعت اول از كمپرس سرد استفاده كنید ؛ به این صورت كه هر یك ربع كیسه یخ را روی چشم و گونه ها بگذارید و بعد از ده دقیقه استراحت بدید و مجدد یخ را بگذارید.
دقت كنید كه كیسه یخ سنگین را روی قالب بینی نگذارید و به بینی فشار وارد نكنید.
مصرف داروها را از شب اول شروع كنید و لطفاً همه رو دقیق و سر ساعت استفاده كنید ؛ زیرا هر كدام از داروها به دلیل خاصی تجویز شده اند ؛ لطفاً بصورت سر خود از مصرف دارو امتناع كنید ؛ درصورتی كه ناراحتی معده دارید دارو رو با شكم پر و به همراه غذا مصرف كنید.
برای تمیز كردن داخل بینی فقط از سرم شستشو به روش استریل استفاده كنید ؛ گوش پاك كن یا هر وسیله دیگری را وارد بینی نكنید.
روزی یكی دو بار پماد چشمی را برای بخیه های كنار بینی استفاده كنید.
در طول هفته اول شستن جداگانه بدن و موها ( مثل حالتی كه در آرایشگاه ها سرتان را می شوند. ) اشكالی ندارد ؛ ولی تا روز هفتم روی قالب بینی آب نریزید.
راه رفتن ، قدم زدن ، نشستن و صحبت كردن منعی ندارد.
یك هفته استراحت بعد از جراحی بینی كافی است.
قبل از مراجعه به مطب برای برداشتن قالب بینی می توانید دوش كامل بگیرید و خیس شدن بینی و قالب روی آن در روز هفتم اشكالی ندارد.
از كشیدن سیگار و قلیان جداً خودداری كنید ؛ سیگار با كم كردن خون رسانی مانع ترمیم زخم شده و اثر تخریبی روی كل عمل شما دارد.
تا یك ماه بعد از عمل از فین كردن یا تخلیه شدید ترشحات بینی با فشار خودداری شود.
حداقل تا یك ماه از قرارگرفتن در معرض آفتاب شدید ، شنا كردن ، فعالیت شدید بدنی و ورزش سنگین پرهیز كنید.
هر نوع اقدام دندانپزشكی باید ٦ هفته بعد از عمل به تاخیر بیوفتد.
تا سه ماه بعد از عمل استفاده از عینك طبی ممنوع است ؛ همچنین تا ٦ ماه از عینك آفتابی استفاده نكنید.

جراح بینی مشهد

جراح بینی مشهد

اشتراک گذاری این پست