12 آوریل 2021
آوریل 12, 2021

عمل تیپ پلاستی چیست

0 دیدگاه

عمل تیپ پلاستی چیست ؟

عمل تیپ پلاستی چیست ؟ به طور کلی عمل جراحی بینی کامل یا رینوپلاستی ، ۱۵ مرحله دارد که یکی از این مراحل ، تیپ پلاستی است ؛ یعنی همه جراحان دنیا وقتی عمل بینی انجام می دهند ، تیپ پلاستی هم می کنند. ( متخصص جراحی زیبایی بینی )

در کشور ما این طور جا افتاده است که تیپ پلاستی ، نوعی عمل بینی است که طی آن ، بدون انجام سایر اقدامات ، فقط نوک بینی را اصلاح می کنند و همچنین به علت ارزان بودن ، عده ای خواهان آن هستند.

این در حالی است که بهجو در تیپ پلاستی ، تنها ۳۰ الی ۵۰ درصد تغییر می کند ؛ در حالی که در عمل کامل بینی ۱۰۰ درصد پتانسیلی که دارد تغییر می کند.

ضمنا باید اشاره داشت که در تیپ پلاستی ، انحراف داخلی و خارجی قابل اصلاح نیست و استخوان جمع نمی شود.

گرچه تیپ پلاستی واقعی ، یک عمل است ؛ ولی نتیجه ناقص دارد ؛ زیرا همانطور که گفتیم تیپ پلاستی ، تنها قسمتی از یک عمل کامل است.
مفهوم لغوی عمل تیپ پلاستی چیست ؟

حال از نظر لغوی ، این واژه را ترجمه می نماییم. کلمه تیپ از نظر آناتومی به معنای نوک بینی می باشد و پلاستی به معنای بازسازی یا عمل جراحی زیبایی می باشد و و کاری که طی آن انجام می شود ، به مثابه بخشی از روند جراحی بینی کامل است.

پس به طور کلی در پاسخ به این که عمل تیپ پلاستی چیست ؟ باید گفت که عمل تیپ پلاستی ، به معنای عمل جراحی زیبایی بر روی نوک بینی است.

عمل تیپ پلاستی چیست

البته باید گفت که بدون برداشتن غضروف از تیغه بینی ، نوک بینی خوب و محکم ساخته نمی شود ؛ لذا چنانچه فقط تیپ پلاستی انجام پذیرد ، مبنای علمی نداشته و به تنهایی نمی توان به نتایج رضایت بخشی از انجام آن دست یافت.

توجه داشته باشید که در راستای انجام تیپ پلاستی ، باید مراقب افراد غیر متخصص که با نام تیپ پلاستی ، با تزریق ژل یا لیفت با نخ اقدام به ایجاد تغییرات در بینی و حتی کوچک کردن پره های بینی می نمایند ؛ باشید و حتما تخصص فرد انجام دهنده این فعالیت ها را به دقت بررسی نمایید تا به دام افراد سودجو و شیادان گرفتار نشوید.
رینوپلاستی مدرن

در تیپ پلاستی ، به بقیه قسمت های بینی کاری نداریم و فقط روی نوک بینی عمل را انجام می دهیم ؛ پس توجه داشته باشید که در این عمل ، سایر قسمت های بینی اصلاح نمی شود.

این عمل ، تحت بی حسی موضعی و در مطب یا اتاق عمل قابل انجام است.
نکاتی در رابطه با تیپ پلاستی

در تیپ پلاستی استخوان بینی جمع نمی شود ؛ بنابراین ، تیپ‌ پلاستی در افرادی که بینی کج دارند ، قوز خیلی زیاد دارند یا قسمت استخوانی پهن دارند قابل انجام نیست.

در واقع نهایتا از هر بیست نفر ، یک الی دو نفر ؛ کاندید عمل تیپ پلاستی هستند.

متاسفانه بیمارانی دیده می شوند که با وجود انحراف شدید داخلی ای که دارند ، تیپ پلاستی بر روی آن ها انجام گرفته است.

دکتر لاجوردی متخصص جراحی بینی و از بهترین پزشکان جراحی بینی تهران هستند ؛ ایشان معتقدند که باید بهترین کار برای بیماران انجام شود و بهترین کار را همان جراحی کامل یا رینوپلاستی می دانند.

ایشان برای بهجویانی که از بیهوشی می هراسند یا به علت بیماری قلبی مغزی ، روماتیسمی و سن بالا نمی توانند بیهوش شوند ؛ روش جراحی زیبایی بینی با بیحسی و بدون بیهوشی را با نام دلارا ابداع نموده اند که تاکنون تعداد زیادی عمل بینی به این سبک به انجام رسانیده اند.

باید اشاره داشت که دکتر لاجوردی بهترین و تنها جراح حاذق در کشور هستند که عمل کامل رینوپلاستی بینی را بدون بیهوشی با بیحسی در ایران و حتی سایر کشورهای عربی و غیر عربی انجام می دهند.
هزینه تیپ پلاستی یا جراحی نوک بینی

با توجه به این که عمل تیپ پلاستی جزئی از روش اصلی جراحی بینی است ، بنابراین هزینه آن نسبت به عمل اصلی ارزان تر است ؛ اما به طور کلی نمی توان قیمت قطعی این عمل را قبل از بررسی وضعیت بیمار بازگو نمود و فرد جهت اطلاع از هزینه عمل تیپ پلاستی باید به پزشک متخصص مراجعه کند تا پس از انجام معاینات دقیق ، هزینه عمل به وی اطلاع داده شود.