مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

به منظور دستیابی به بهترین نتیجه از این عمل جراحی و به حداقل رساندن عوارض ناشی از آن خانم ها می بایست دستورالعمل هایی تحت عنوان مراقبت های بعد از لابیاپلاستی را رعایت کرده و انجام دهند. نکاتی که در ادامه آورده ایم علاوه بر مواردی که به آن ها اشاره کردیم موجب سرعت بخشیدن به روند بهبودی فرد نیز خواهد شد. ( لابیاپلاستی در اهواز )

لابیاپلاستی چیست؟
لابیاپلاستی جراحی کاهش سایز لابیای مینور است. این جراحی می تواند به دلایل زیبایی یا عملکردی انجام شود.

لابیاپلاستی در دختران زیر ۱۸ سال انجام نمی شود زیرا رشد لابیا از دوره بلوغ تا اوایل بزرگسالی ادامه دارد.

بافت اضافی یا زائد در لب های واژن در بسیاری از زنان موجب آزردگی خاطر می شود. پوست حساس می تواند موجب درد شود و پوشیدن لباس های تنگ و چسبان را دشوار کند.

درحقیقت لابیای نامتقارن یا بزرگ شده بسیار رایج است. اصطکاک مداوم لابیا به تنش روانی می افزاید. لابیاپلاستی در سال های اخیر طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. افتادگی لابیا، عدم تولید کلاژن و کشسانی پوست را می توان در زمان یائسگی تجربه کرد.

گاهی اوقات یک یا هر دو لابیا می تواند بزرگ تر یا پهن تر باشد. اغلب هایپرتروفی لابیا ناراحتی و عارضه ای ایجاد نمی کند. به هرحال، بعضی زنان از سوزش پوست اضافی هنگام کشیده شدن پوست به لباس شکایت می کنند. انجام این جراحی در زنانی ضروری است که حین فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری، پیاده روی یا مقاربت احساس ناراحتی و ناخشنودی دارند.

آیا من کاندید مناسبی برای جراحی هستم؟
این موضوع توسط پزشک تشخیص داده می شود اما به طور کلی اگر وضعیت جسمانی سالم و بافت زائد (۴ تا ۵ سانتیمتر) در لابیا دارید، احتمالا کاندید خوبی برای جراحی هستید.

عوارض جراحی لابیاپلاستی چیست؟
لابیاپلاستی در مرکز درمانی و زیبایی زنان اهواز با استفاده از دستگاه لیزر مونالیزا تاچ که دستگاهی ایمن و موثر می باشد انجام شده و در نتیجه بعد از جراحی عارضه خاصی در آن ها ایجاد نمی شود.

ایجاد کمی تورم، بروز درد، التهاب و در برخی موارد عفونت، از عوارض شایع بعد از این جراحی زیبایی می باشد که در ذیل دستورالعمل هایی را در جهت هرچه سریع تر برطرف شدن آن ها خدمت تان توضیح داده ایم.

لازم به ذکر است که رعایت این نکات مراقبتی همچنین تاثیر زیادی در حاصل شدن بهترین نتایج برای افراد دارد.

فعالیت بعد از لابیاپلاستی
توصیه پزشکان متخصص مرکز درمانی و زیبایی زنان اهواز به خانم ها این است که از انجام هرگونه فعالیت به مدت ۲۴ ساعت خودداری کرده و به طور مطلق استراحت کنند.

بعد از گذشت این مدت زمان و به مدت ۲ روز افراد بهتر است استراحت نسبی داشته و پس از آن انجام امور روزمره را از سر بگیرند.

به مدت ۶ هفته باید از بلند کردن و جابجایی اجسام سنگین اجتناب کرده و تحت هیچ شرایطی ورزش های سخت انجام ندهند. انجام ورزش های سبک مثل پیاده روی بعد از گذشت ۱ هفته مانعی ندارد.

جلوگیری از عفونت بعد از لابیاپلاستی
لازم است خانم ها از رفتن به حمام به مدت ۷۲ ساعت بعد از لابیاپلاستی بپرهیزند، به همین دلیل برای اینکه در این مدت زمان نیاز به استحمام پیدا نکنند بهتر است شب پیش از عمل دوش بگیرند.

شستن روزانه ناحیه تناسلی از بروز عفونت در آن جلوگیری می کند لذا هر روز واژن خود را با آب و صابون شستشو داده و سپس با سشوار به خشک کردن آن بپردازید.

برخی از افراد به اشتباه گمان می کنند که نشستن در لگن آب گرم موجب بهبود هر چه سریع تر آن ها خواهد شد در صورتی که چنین نبوده و حتی احتمال کشیده شدن بخیه ها با انجام این کار وجود دارد.

ورزش کردن بعد از لابیاپلاستی
ورزش کردن بعد از لابیاپلاستی یکی از موضوعاتی است که افراد به کرات بعد از انجام این عمل زیبایی در رابطه با آن از پزشک متخصص زنان و زایمان سوال می پرسند، در پاسخ باید بگوییم که:

خانم ها در روزهای اول بعد از جراحی باید از تند تند راه رفتن و دویدن خودداری کنند و به طور کلی می توان گفت که در این روزها دارای محدودیت حرکتی هستند، پاهای آن ها درچند هفته اول باید تا حد ممکن بسته بوده و به آرامی راه بروند با این کار به بخیه ها فشاری وارد نشده و باز نخواهند شد.

همچنین افراد باید از رفتن به استخر به مدت ۱ ماه پرهیز نموده و به مدت ۳ ماه به سونا نروند.

لازم به ذکر است که کادر درمانی مرکز درمانی و زیبایی لیزر زنان اهواز ، تمام مراقبت های بعد از لابیاپلاستی را به طور کامل خدمت تان شرح خواهند داد.

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی
در رابطه با زمان برقراری اولین رابطه جنسی بعد از انجام این عمل جراحی باید بگوییم که این موضوع به زمان ترمیم زخم ها و خوب شدن آن ها بستگی داشته و این موضوع با توجه به ویژگی های بدنی افراد از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. به طور کلی می توان گفت که لازم است تا خانم ها حداقل به مدت ۴ هفته نسبت به آمیزش جنسی اقدام نکنند.