12 آوریل 2021
آوریل 12, 2021

کاشت مو

0 دیدگاه

کاشت مو

کاشت مو : ریزش مو ؛ از جمله مشکلاتی است که می تواند سبب ایجاد تنش و نگرانی در افراد گردد. اشخاصی که با ریزش مو ، کم پشتی موها و طاسی مواجه هستند ؛ همواره درصدد یافتن راهکاری دائمی و موثر در راستای درمان موارد مذکور می باشند. ( کاشت مو در تهران )

امروزه راه های متعددی به منظور پیشگیری از ریزش مو ، درمان کم پشتی مو و طاسی وجود دارد که در این میان ؛ كاشت مو ، تنها روشی است که دارای نتایجی دائمی و در عین حال کاملا طبیعی می باشد و می توان از آن برای درمان و ترمیم موهای از دست رفته استفاده نمود.

لازم به ذکر است که كاشت مو ، محدود به كاشت موی سر نبوده و از آن می توان جهت پرپشت کردن ابرو ، ریش و سبیل نیز استفاده کرد.

کاشت موی طبیعی یا پیوند موی طبیعی در حقیقت ، به عنوان نوعی عمل ایمن و محبوب در دنیا به شمار می رود که مقصود از آن ؛ برداشت موی طبیعی و سالم از بانک موی خود فرد و کاشت آن در محل هایی که با کم پشتی یا طاسی مواجه است می باشد.

نمونه کاشت مو در کلینیک زیبایی فرهمند بهترین کلینیک کاشت مو در تهران

علل ریزش مو

ریزش مو می تواند ناشی از علل بسیاری باشد که شایع ترین آن ها عبارتند از :

اختلالات هورمونی
اختلالات و بیماری های تیروئیدی
بیماری ها و مشکلات روحی – روانی
مصرف برخی داروهای خاص
و برخی اعمال جراحی

توجه داشته باشید که علل ریزش مو ؛ تنها محدود به موارد فوق نشده و موارد ذیل نیز می توانند در ایجاد ریزش مو اثر گذار باشند :

استحمام با آب با دمای نامناسب
استفاده از برس های خشن و نامناسب
استفاده از حالت دهنده ها و رنگ کننده های مو
کشیده شدن بیش از حد موها در هنگام بستن مو
استفاده مداوم از سشوار ، اتوی مو و مواردی از این قبیل

رضایت مراجعه کننده عزیز از کاشت مو در کلینیک فرهمند بهترین کلینیک پوست و مو در تهران

روش های کاشت مو

در حال حاضر كاشت مو از طریق روش های مختلفی انجام پذیر است که معمولا همه این روش ها ، به نتایج بهینه و مطلوبی منتج شده و رضایت خاطر بیماران را به دنبال دارند.

تفاوت اصلی در روش های كاشت مو در واقع ، در متد و تکنیکی است که از طریق آن ؛ اقدام به برداشت گرافت ها می گردد.

ناگفته نماند که برداشت صحیح و اصولی گرافت ها تاثیر بسزایی بر روی نتیجه كاشت مو و کیفیت آن دارد.

بهترین روش کاشت مو

بهترین روش کاشت مو ؛ روشی است که نتایجی قابل قبول را برای افراد به ارمغان آورد.

به طور کلی نمی توان در ارتباط با این مقوله یک نظر قطعی ارائه داد ؛ چرا که هر یک از روش های موجود از مزایا و معایب خاص خود برخوردارند و باید بر اساس نیاز بیمار ؛ اقدام به انتخاب روش مناسب ، صورت پذیرد.

پیش از كاشت مو ؛ در جلسه مشاوره ، فرد تحت معاینات لازم و تخصصی قرار گرفته و با توجه به نوع و الگوی ریزش مو ، روش مناسب كاشت مو برای وی تعیین می گردد.

شایان توجه است که تصمیم گیری در خصوص انتخاب مناسب ترین روش كاشت مو نهایتا با مشورت فرد انجام می شود ؛ البته توصیه می گردد که افراد در راستای دستیابی به نتایج ایده آل از پیوند مو ، با توجه به صلاحدید پزشک خود عمل نمایند.

کلینیک فرهمند بهترین کلینیک کاشت مو و از برترین کلینیک های پوست و مو در تهران به شمار می رود که در زمینه پیوند موی طبیعی با بکارگیری متبحرترین و مجرب ترین کادر درمانی و با بهروه وری از پیشرفته ترین فناوری ها و تکنیک های بروز دنیا ، با هدف تحقق بهترین نتایج از كاشت مو با حداقل آسیب و هزینه ؛ در حال فعالیت و ارائه خدمات بهینه به مراجعین محترم می باشد.

نتیجه کاشت مو

مشاهده نتایج پیوند موی طبیعی ، نیازمند گذشت زمان می باشد و قاعدتا طی ماه های ابتدایی كاشت مو ؛ تراکم موهای کاشته شده ، پایداری و ثبات مورد نظر را نداشته و به تدریج و غالبا پس از یکسال نتیجه نهایی كاشت مو به وضوح قابل رویت خواهد بود.

آیا امکان ریزش موهای کاشته شده وجود دارد ؟

خیر ؛ از آن جا که گرافت مو از بانک موی پشت سر برداشته می شود ( در ناحیه پشت سر ، گیرنده های هورمون DHT وجود نداشته و در نتیجه موهای این ناحیه از سر در برابر ریزش ، مقاوم بوده و مستعد ریزش نیستند ) ، به جرأت می توان اذعان داشت که موهای کاشته شده کاملا دائمی بوده و هرگز در آینده دچار ریزش نخواهند شد.

آیا در محل کاشت مو اثری از زخم ناشی از عمل باقی می ماند ؟

خیر ؛ زخم ها و حفره های ایجاد شده در عمل پیوند مو کاملا ظریف هستند ، لذا اثری از آن ها به جا نخواهد ماند.

آیا عمل کاشت مو درد دارد ؟

خیر ؛ پیوند مو تحت بیحسی موضعی انجام شده و از این رو فرد در حین انجام آن دردی احساس نخواهد کرد و در پایان عمل نیز پزشک معالج از طریق تجویز داروهای مسکن ، اقدام به پیشگیری و کنترل درد احتمالی ناشی از عمل خواهد نمود.

عوارض کاشت مو

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که عموما در رابطه با کاشت مو پرسیده می شود ، این است که آیا کاشت مو عوارض دارد ؟

در پاسخ به این پرسش باید اشاره داشت که کاشت مو از ایمن ترین روش های جراحی به شمار می رود که حداقل عوارض احتمالی را به دنبال دارد.

به طور کلی طی سالیان اخیر ، تکنیک های کاشت مو به میزان چشمگیری پیشرفت کرده اند ؛ لذا احتمال بروز هر گونه عارضه را به میزان قابل توجهی کاهش داده اند.

هرچند باید اشاره داشت که طبیعتا تمامی اعمال جراحی ؛ از جمله کاشت مو می توانند عوارض و خطراتی به همراه داشته باشند ؛ اما ذکر این نکته در این جا حائز اهمیت است که در صورت مراجعه به کلینیک ها و مراکز معتبر و مجرب ، قاعدتا می توان از این عوارض پیشگیری به عمل آورده و ریسک بروزشان را به حداقل رساند.

لازم به ذکر است که کاشت مو ، در حالت کلی یکسری عوارض بدیهی ؛ از قبیل تورم و قرمزی در موضع کاشت را به دنبال دارد که خطرناک نبوده و در حقیقت واکنش طبیعی بدن می باشند ؛ این عوارض ، پس از چند روز و با رعایت صحیح مراقبت های بعد از کاشت به طور کلی از بین می روند.

مراقبت های بعد از کاشت مو

دوره بهبودی بعد از کاشت مو به میزان درمان و ناحیه تحت درمان بستگی دارد. زمان بهبودی ترمیم موی سر به طور کلی ۵ تا ۷ روز پس از جراحی است.

بعد از عمل کاشت مو ، ممکن است پوست سر شما دردناک و متورم باشد. از داروی ضددرد و آنتی بیوتیک و داروهای ضد التهاب استفاده کنید.
ریزش موهای کاشته شده دو تا سه هفته پس از عمل طبیعی است. این امر باعث رشد موهای جدید می شود. اکثر افراد ۸ تا ۱۲ ماه پس از جراحی رشد موهای جدید را خواهند داشت. بسیاری از پزشکان برای بهبود رشد مجدد مو، ماینوکسیدیل یا داروی رشد مو فیناستراید را تجویز می کنند. این داروها همچنین به کاهش یا جلوگیری از ریزش مو در آینده کمک می کنند.
هرگونه درد ، تنگی بیش از حد یا ضربان قلب را می توان با داروهای ضد درد تجویزی کنترل کرد. در صورت استفاده از بانداژ ، معمولاً یک روز بعد برداشته می شوند. ممکن است دو روز پس از جراحی به آرامی موهای خود را بشویید.  بخیه  بعد از یک هفته تا ده روز برداشته می شود.
فعالیت شدید جریان خون در پوست سر را افزایش می دهد و باعث خونریزی پیوند یا برش جراحی می شود، حداقل سه هفته از ورزش شدید و ورزش های تماسی خودداری کنید. برخی از پزشکان همچنین توصیه می کنند که از فعالیت جنسی ده۱۰ روز پس از جراحی خودداری شود.
سایر مراقبت های مهم بعد از کاشت مو
پوست سر تازه پیوند شده را لمس نکنید. کمی خارش و مقداری درد از عوارض جانبی طبیعی است ، بنابراین برداشتن یا مالیدن پوست سر ممکن است منجر به ریزش پیوندهای جدید شود قبل از اینکه فرصت رشد پیدا کنند.
پنج روز اول الکل مصرف نکنید زیرا در خون رسانی به سر تداخل ایجاد می کند.
یک ماه بعد از جراحی سیگار نکشید زیرا سیگار می تواند جریان خون را در فولیکول های مو قطع کند. جریان خون برای رشد موهای جدید بسیار مهم است ، از این رو، ترک کامل سیگار می تواند رشد موهای شما را تسریع کند.
ورزشهای تماسی مانند بسکتبال یا فوتبال به مدت یک ماه ممنوع است. فعالیتهایی را انجام ندهید که باعث تعریق بیش از حد شود. تعریق خطر ابتلا به عفونت را تا حد زیادی افزایش می دهد. پس عاقلانه است که رفتن به حمام بخار یا سونا را تا ماه آینده به تعویق اندازید. شستشوی منظم مو مهم است.
شستشوی مو به از بین بردن آلودگی، خون و چربی کمک می کند و پوسته های ایجاد شده در قسمت های گیرنده را به آرامی برطرف می کند. این پوسته ها معمولاً باید حداکثر بعد از چند روز تا یک هفته از بین بروند.
مرطوب نگه داشتن مناطق گیرنده و دهنده مو به  روند بهبودی کمک می کند. ژل آلوئه ورا ، روغن امو، محلول فندق مقطر یا حتی محلول نمک ملایم خارش بافت ها را کاهش می دهد.
در حالت نیمه نشسته بخوابید و از دو یا چند بالش برای بلند کردن سر استفاده کنید. این وضعیت برای جلوگیری از تورم اضافی پوست سر مهم است. اگر می توانید سر خود را بلند نگه دارید، روی صندلی راحتی متحرک (لمیده) بخوابید.
هزینه کاشت مو چقدر است ؟

کاشت مو ، مقوله ای است که نمی توان یک قیمت کلی برای آن ارائه نمود ؛ چرا که این مسئله به عوامل مختلفی از جمله تعداد موهای کاشته شده ، جلسات مورد نیاز و غیره بستگی دارد و بر اساس این موارد محاسبه و برآورد می گردد.

از این رو علاقمندان به انجام کاشت مو ، که قصد آگاهی از هزینه آن را دارند ؛ باید به کلینیک های زیبایی معتبر مراجعه نموده و پس از آن که از سوی پزشک متخصص ، مورد ارزیابی ها و بررسی های لازم قرار گرفتند ، از هزینه آن مطلع گردند.