11 آوریل 2021
آوریل 11, 2021

تزریق ژل

0 دیدگاه

جوانسازی با تزریق ژل

تزریق ژل : بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از نشانه های پیری چهره به دنبال کاهش حجم صورت اتفاق افتاده و بروز می کنند؛ بافت های پوستی با افزایش سن نازک شده و این امر موجب می شود تا خط و خطوط صورت که به طور معمول در اطراف چشم ها، دهان و بینی قرار دارند عمیق تر شده و به چین و چروک هایی واضح مبدل شوند. ( تزریق ژل در تهران )

کاهش حجم برخی نواحی، همچون گونه ها و لب ها و همچنین بروز چین و چروک بر روی صورت، زیبایی و شادابی چهره را تحت تاثیر قرار داده و موجب پیرتر به نظر رسیدن افراد می شود که تمامی این عوارض را می توان با تزریق ژل برطرف نمود.

عوارض این روش جوانسازی پوست در برابر روش های جراحی بسیار ناچیز بوده و به دلیل هزینه های مناسب و تاثیرات چشمگیری که دارد امروزه مورد توجه مردم سراسر جهان قرار گرفته و سالانه هزاران نفر برای انجام آن روانه کلینیک های زیبایی می شوند.

کاربردهای روش تزریق ژل چیست؟
تزريق ژل کاربردهای متعددی دارد که در ذیل به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره کرده ایم:

حجم دهی : اغلب افراد به این کاربرد تزریق ژل که در واقع همان افزایش حجم و برجسته کردن چانه، گونه ها و لب ها می باشد پروتز می گویند.
برطرف کردن چین و چروک ها : از این روش می توان به منظور برطرف کردن چین و چروک های نواحی مختلف صورت بهره گرفت.
جوانسازی دست ها : کاربردهای جوانسازی و زیبایی ژل ها و سایر فیلرهای پوستی به صورت محدود نشده و بسیاری از آن ها را می توان برای جوانسازی پوست سایر نواحی بدن از جمله دست ها مورد استفاده قرار داد.
زیبایی بینی : در گذشته جز جراحی که با هزینه و تهاجم تقریباً زیادی همراه بود و تحت بیهوشی نیز انجام می شود راه دیگری برای از بین بردن نواقص بینی وجود نداشت ولی امروزه ظاهر بینی به خصوص از نیم رخ را می توان با انجام این روش جوانسازی به طور قابل ملاحظه ای تغییر داد و بهبود بخشید.
درست است که تزریق ژل قادر به برطرف کردن مشکلات ساختار غضروفی-استخوانی بینی نیست ولی با انجام آن می توان نوک بینی را بالاتر برد، فرورفتگی های بینی را مرتفع نموده و با استفاده از تکنیک های مخصوص موجب از بین رفتن قوز بینی شد.

از دیگر کاربردهای بسیار پرطرفدار این روش می توان به زاویه دار کردن صورت و همچنین رفع گودی زیر چشم اشاره کرد.
فیلرهای پوستی موقتی یا قابل جذب از چه ساخته شده اند؟
فیلرهای پوستی را می توان به دو نوع قابل جذب و غیر قابل جذب یا دائمی دسته بندی کرد که فیلرهای دائمی به دلیل عوارض شان امروزه دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند. در ذیل به موادی که موجب تشکیل ساختار فیلرهای پوستی موقتی می شوند اشاره کرده ایم:

کلاژن :
کلاژن از جمله اساسی ترین اجزایی است که در ساختار پوست و دیگر بافت های بدن وجود دارد و در واقع نوعی پروتئین است. این ماده موجب استحکام بافت های محکمی همچون غضروف و استخوان و همچنین سفتی و قوام پوست می شود.

از جمله پیامدهای پیری ، تجزیه رشته های کلاژن می باشد.