12 آوریل 2021
آوریل 12, 2021

جراحی بینی گوشتی

0 دیدگاه

در رابطه با جراحی بینی گوشتی بیشتر بدانید:

جراحی بینی گوشتی : ویژگی های ساختاری بینی برخی از افراد، بینی آن ها را در زمره بینی های گوشتی قرار داده و باور اشتباهی که در رابطه با برگشت پذیری فرم بینی های گوشتی بعد از جراحی وجود دارد برخی از آن ها را برای انجام این عمل زیبایی دچار تردید کرده است. در ادامه توضیحات لازم را در این رابطه ارائه کرده ایم. ( جراح بینی رشت )

آیا امکان برگشت پذیری بینی گوشتی به فرم اولیه وجود دارد؟
در گذشته و چون علم پزشکی پیشرفت نکرده و در ابتدای راه خود قرار داشت نمی شد تغییرات زیادی جز کمی کاهش سایز در بینی های گوشتی ایجاد کرد و در بیشتر موارد بینی به فرم اولیه خود برمی گشت.

امروزه و با پیشرفت علم پزشکی جراحان بینی از تکنیک هایی همچون گرافت گذاری برای جراحی بینی های گوشتی استفاده می نمایند که امکان فرم دهی این نوع بینی ها را فراهم نموده و امکان بازگشت بینی گوشتی به فرم اولیه را به نزدیک صفر می رساند.

ویژگی های بینی های گوشتی
دارای غدد فعال چربی در سطح پوست خود هستند.
ساختمان بینی های گوشتی تشکیل شده است از غضروف ها و استخوان هایی که ضخامت و استحکام کمی دارند.
میزان چربی های زیر پوستی در این نوع بینی اندک می باشد.
پوست بینی کلفت بوده و ضخامت زیادی دارد.

انواع بینی گوشتی
بینی های گوشتی در دو نوع ذیل وجود دارند:

بینی گوشتی با غدد چربی فراوان و منافذ بزرگ و بسیار زیاد
پوست این نوع بینی ها متشکل از تعداد زیادی منافذ بزرگ همراه با غده های چربی فعال است. پوست بینی در برخی اشخاص به حدی چرب است که روند جراحی را با مشکل مواجه خواهد کرد از همین رو جراح پیش از جراحی برای کنترل آن، رژیم غذایی مناسب و داروهای مشخصی را برای فرد تجویز خواهد نمود.

در صورتی که از پیش به منظور کنترل کردن این مشکل پوستی داروهای خاصی مصرف می کردید باید حتماً قبل از جراحی پزشک خود را از مصرف این داروها مطلع کنید.

در برخی موارد انجام همزمان عمل جراحی با مصرف چنین داروهایی دردسر شده و منجر به به وجود آمدن گوشت اضافه در محل برش می شود.

بینی گوشتی با پوست ضخیم و دارای غدد چربی کم کار
قرمز، براق و ضخیم بودن پوست از ویژگی های بارز این نوع بینی ها می باشد. نکته قابل توجه در رابطه با این نوع بینی ها این است که فعالیت غدد چربی آن ها نسبت به نوع اول به مراتب کمتر است.

تکنیک های جراحی بینی گوشتی
تکنیک هایی که برای جراحی بینی گوشتی و استخوانی مورد استفاده می گیرد کاملاً با هم متفاوت بوده و دلیل اصلی آن، جبران ضعف های آناتومی بینی گوشتی است.

هدف از جراحی بینی گوشتی کوچک کردن نوک بینی و ظرافت بخشیدن به بینی می باشد به نحوی که غضروف های بینی کمترین آسیب ممکن را ببینند.

اولین اقدامی که پزشکان در جراحی بینی گوشتی انجام می دهند کم کردن ضخامت پوست بینی بوده و سپس تنها در صورتی که قوس و فرم بینی دارای ایراد باشد غضروف ها را تا حد کمی تحلیل می دهند.

اغلب بینی های گوشتی نیاز به تقویت غضروف دارند که پزشک برای این کار از پیوند غضروف های مناطق مختلفی همچون غضروف گوش به بینی بهره می گیرد و غیره.

نتیجه جراحی بینی گوشتی
جراحی بینی معمولاً دارای سه نتیجه فانتزی، طبیعی و نیمه فانتزی است که بینی های گوشتی را تنها می توان به فرم طبیعی و در اندک مواردی به فرم نیمه فانتزی جراحی کرد.

بینی طبیعی : در این فرم از بینی خبری از تغییرات افراطی همچون کوچک شدن زیاد، سربالا شدن و قوس زیاد نبوده و ایرادات بینی به طبیعی ترین شکل ممکن برطرف خواهد شد.

ورم بعد از جراحی بینی گوشتی
ایجاد هرگونه برش در سطح پوست و اعمال تغییر در استخوان ها و غضروف های بینی موجب بروز تورم در آن می شود که میزان و شدت این ورم در بینی های گوشتی به مراتب بیشتر خواهد بود.

البته باید بگوییم که میزان تورم در هر دو فردی که بینی گوشتی دارند به یک اندازه نخواهد بود زیرا میزان ایرادات بینی و ویژگی های بدن هر فرد نیز در شدت ورم بروز یافته موثر است.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی گوشتی
کاهش و رفع کامل ورم بینی یک روند طبیعی را طی کرده و این تورم بعد از حدود ۶ ماه تا بعضاً ۲ سال از بین خواهد رفت.

جراحان بینی معمولاً راهکارهایی همچون اجتناب از خوردن غذاهای سفت و شور، استفاده از کمپرس سرد و چسب بینی را برای ایجاد تسریع در روند کاهش تورم بینی به بیماران خود توصیه می نمایند.

در برخی از افراد با وجود گذشت مدت زمان ذکر شده هنوز میزان قابل توجهی ورم در بینی افراد باقی می ماند که در چنین شرایطی جراحان بینی اقدام به تزریق ماده کورتون در بینی نموده و به این ترتیب میزان تورم بینی را کاهش می دهند.

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی
جراحی بینی های گوشتی به دلیل ویژگی های ساختاری این نوع بینی ها که در فوق به آن ها اشاره کردیم به مراتب از جراحی بینی های استخوانی سخت تر بوده و نتایج به دست آمده از آن ها به طور معمول از اقبال کمتری برخوردار است. با این حال در صورت انتخاب یک جراح بینی خوب در لاهیجان یا هر شهر دیگری و همچنین رعایت مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی به نتایج بسیار درخشانی از جراحی بینی گوشتی دست خواهید یافت.

 

ویژگی های بهترین جراح بینی چیست؟
جراحی بینی را برای منافع مالی خود انجام نداده و وجدان کاری بالایی دارد؛ یک جراح بینی با وجدان اگر بداند جراحی بینی با نتیجه خوبی برای بیمار همراه نخواهد بود موضوع را با او مطرح کرده و به فرد وعده دروغین نمی دهد.
سابقه درخشانی در زمینه جراحی بینی های گوشتی دارد.
قبل از جراحی زمان لازم را برای بررسی وضعیت سلامت روحی و جسمی فرد صرف می کند.
از فرد در رابطه با انتظاراتی که از جراحی بینی دارد سوال کرده و با این کار از سلیقه او آگاه می شود.
از قدرت تصور بالایی برخودار است.
بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی کاملاً اشراف دارد و غیره.
مراقبت های قبل از جراحی بینی چیست؟
از جمله مهم ترین نکاتی که افراد باید قبل از جراحی بینی رعایت کنند عبارتنداز:

اولین و مهم ترین اقدام، انتخاب بهترین جراح بینی است که در فوق در رابطه با آن توضیحات لازم را ارئه نمودیم.
به مدت ۲ هفته پیش از جراحی از مصرف دخانیات، نوشیدنی های حاوی الکل و نیکوتین خودداری نمایید.
قطع مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن غلظت خون می شوند ۲ هفته پیش از جراحی ضرورت دارد؛ مصرف این داروها احتمال خونریزی در حین جراحی را افزایش می دهد.
آزمایشات و عکسبرداری هایی که پزشک برای تان تجویز نموده را در اولین فرصت انجام دهید.
شب قبل از جراحی استحمام کرده و شام بسیار سبکی میل کنید.