13 آوریل 2021
آوریل 13, 2021

جراح بینی

0 دیدگاه

بهترین جراح بینی

جراح بینی : تاثیر بینی ، بر زیبایی چهره افراد ، بسیار زیاد می باشد ؛ به همین علت است که امروزه بسیاری از مردم اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی می کنند ؛ هنگامی که فرد قصد انجام جراحی بينی را دارد ، باید بداند که عوامل بسیاری در نتیجه عمل بینی او تاثیر گذار هستند ، لذا باید نسبت به آن عوامل دقت لازم را به کار ببندد.

یکی از مهم ترین عواملی که در عمل رینوپلاستی تاثیر گذار است ؛ جراح زیبایی بيني می باشد ؛ از این رو به صراحت می توان گفت که انتخاب جراح پلاستیک بسیار مهم است و بیماران باید در این مورد دقت کافی داشته باشند.

در صورتی که عمل بيني به دست بهترین جراح پلاستیک که به اندازه کافی در این زمینه تجربه و مهارت دارد ، انجام گیرد ، بیمار بهترین نتیجه را از عمل بيني به دست خواهد آورد ؛ در غیر این صورت ممکن است بیماران بعد از عمل بيني ، دچار عوارضی ؛ همچون مشکلات تنفسی ، غیر قرینگی حفره های بيني ، عفونت ، بی حسی بيني ، خونریزی و غیره شوند.

اشخاصی که قصد جراحی زیبایی بيني را دارند ، باید دید واقع بینانه نسبت به عمل بيني داشته باشند و توجه کنند که با انجام رینوپلاستی ، معجزه رخ نمی دهد ؛ تنها ایرادات بيني آن ها برطرف شده و فرم ظاهری بيني شان زیباتر می شود و در نهایت ، زیبایی چهره را به همراه دارد.

 

انتخاب جراح بيني
افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بيني را دارند ، می توانند با جستجو در گوگل یا پرس و جو از آشنایان و دوستان با تعداد زیادی از جراحان بینی آشنا شوند.
بازدید از سایت و اینستاگرام جراح زیبایی بيني ، کمک بسیار زیادی در انتخاب او می کند ؛ زیرا بیماران می توانند با مراجعه به سایت یا اینستاگرام آن ها علاوه بر دیدن نمونه کارهایشان از سوابق پزشکی آنان نیز مطلع شوند.
رفتن به مطب پزشک مورد نظر و شرکت در جلسه مشاوره نیز کمک شایانی جهت انتخاب جراح بيني می کند ؛ زیرا بیمار در این جلسه می تواند انتظارات خود را بیان کرده و نظر پزشک معالج خود را جویا شوند.
بیماران باید درباره تمامی خواسته ها و نظرات خود در رابطه با جراحی زیبایی بینی در جلسه مشاوه با پزشک مورد نظر خود صحبت کنند و پس از شنیدن نظرات پزشک ، بهترین تصمیم را بگیرند.
بیماران همچنین باید سوابق پزشکی خود را نیز به طور کامل در اختیار پزشک قرار دهند.
همینطور بیمار می تواند در مطب به صورت حضوری با دیگر مراجعه کنندگان صحبت کرده و اطلاعات بیشتری نسبت به جراح زیبایی بینی مورد نظر خود به دست آورد.

 

ویژگی جراح بيني
پزشک ، در حین عمل بینی باید علاوه بر در نظر گرفتن زیبایی و تناسب چهره و رفع ایرادات بینی فرد ، سلامت و تنفس بیمار را نیز مد نظر داشته باشد.
بهترین جراح زیبایی بيني ، همیشه سلامت بیمار را در اولویت کار خود قرار می دهد.
بهترین جراح زیبایی بيني ، باید مسلط بر علم ریاضی و زیبایی شناسی باشد و از آن طریق بهترین مدل بيني را به بیماران خود پیشنهاد دهد.
بهتر است جراح زیبایی بینی ، یک تصویر کلی از نتیجه جراحی زیبایی بيني به بیماران خود نشان دهد ، تا آن ها آگاهی نسبی از شکل ظاهری بيني خود بعد از عمل بيني داشته باشند.
جراح زیبایی بینی ، باید با صبر و شکیبایی خواسته های بیماران را بررسی کرده و چنانچه بیمار خواسته غیرمنطقی از نتیجه جراحی بيني داشته باشد با استفاده از دلایل منطقی وی را متقاعد نماید.
جراح زیبایی بینی باید در صورتی که بیمار از خواسته های غیرمعقول خود از جراحی زیبایی بيني منصرف نشد ، از انجام عمل بيني او صرف نظر نماید.
جراح زیبایی بینی ، باید بیماران را با مراقبت های قبل و بعد از جراحی بيني آشنا کرده و نکات مهم را در این راستا برای آنان بازگو نماید ؛ چرا که نتیجه جراحی بینی ، علاوه بر تبحر جراح زیبایی بینی به رعایت صحیح و اصولی اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی بيني نیز بستگی دارد.
روش جراحی بینی

برای انجام عمل زیبایی بینی دو روش متفاوت به نام جراحی بينی بسته و جراحی بيني باز وجود دارد که برای انجام عمل بینی ، یکی از این روش ها با توجه به شرایط بیماران و نظر جراح  انتخاب می شوند ؛ بنابراین در صورتی که جراح و متخصص گوش و حلق و بینی یکی از این روش ها را برای انجام عمل بینی شما در نظر گرفت به نظر او اعتماد کرده و اصرار به انجام عمل بینی با روش دیگر نکنید.

هزینه جراحی زیبایی بینی

رنج قیمت مشخصی برای جراحی زیبایی بيني وجود ندارد و هزینه آن طبق شرایط و ایرادات بيني بیماران تعیین می شود ؛ به همین علت ما نمی توانیم قیمت مشخصی برای عمل زیبایی بيني ذکر کنیم ، برای مشخص شدن هزینه نهایی جراحی بيني ، ابتدا بیمار باید توسط جراح زیبایی بینی معاینه گردد و پس از آن هزینه اعلام می شود.

 

پرسش و پاسخ جراحی بيني
آیا برای انجام جراحی زیبایی بینی محدودیت زمانی وجود دارد ؟

جراحی زیبایی بيني ، در افرادی انجام می گیرد که دوران بلوغ در آن ها به اتمام رسیده باشد ؛ اتمام سن بلوغ در دختران ۱۶ سالگی و در پسران ۱۸ سالگی می باشد.

رشد بيني از زمان تولد آغاز شده و تا پایان سن بلوغ ادامه پیدا می کند ؛ به همین علت انجام جراحی زیبایی بيني قبل از سن بلوغ امکان پذیر نیست ، علت دیگر عدم انجام جراحی زیبایی بيني قبل از سن بلوغ ، این موضوع می باشد که برخی از غضروف های بینی تا زمان بلوغ وظیفه رشد اعضا صورت را به عهده دارند و در صورت انجام جراحی پیش از این موعد ، رشد سایر اعضای صورت مختل می شود.

آیا جراحی زیبایی بيني دردناک است ؟

بر خلاف تصورات عامه مردم ، جراحی زیبایی بيني نه تنها دردناک نبوده بلکه دوران نقاهت سختی نیز در پیش ندارد ، درد اندک پس از جراحی زییایی بینی نیز با مصرف مسکن برطرف می شود.

نتیجه نهایی جراحی زیبایی بینی پس از گذشت چه مدتی قابل مشاهده است ؟

در اکثر مواقع نتیجه نهایی جراحی بيني ، پس از گذشت ۱ سال از انجام آن قابل مشاهده می باشد ؛ چرا که رفع تورم ناشی از جراحی زیبایی بيني به ۱ سال زمان نیاز دارد ، لازم به ذکر است در بسیاری از مواقع این مدت زمان در بيني های گوشتی بین ۱۲ الی ۱۸ ماه می باشد.

 

جراحی زیبایی بيني چه مدت به طول می انجامد ؟

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام جراحی زیبایی بيني ، با توجه به وسعت عمل بيني متفاوت می باشد ؛ اما در حالت کلی مدت زمان مورد نیاز جهت انجام عمل زیبایی بینی بین ۲ الی ۳ ساعت می باشد.

دوران نقاهت جراحی زیبایی بيني چقدر است ؟

با توجه به تکنیک های نوین و استانداردی که در حال حاضر در جراحی زیبایی بيني مورد استفاده قرار می گیرد ، دوران نقاهت جراحی زیبایی بيني به ۷ الی ۱۰ روز کاهش پیدا کرده است و بیماران پس از گذشت این مدت زمان می توانند به محل کار خود برگشته و به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند ؛ اما لازم به ذکر می باشد که آن ها باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین هم چون بلند و جا به جا کردن اجسام سنگین خودداری کنند.