11 آوریل 2021
آوریل 11, 2021

عمل بینی به روش بسته

0 دیدگاه

توضیحاتی درباره عمل بینی به روش بسته

عمل بینی به روش بسته : به طور کلی امروزه عمل بینی میان اقشار مختلف مردم رواج پیدا کرده است. اما این جراحی از روش های مختلفی انجام می شود که انتخاب آن به مهارت و سلیقه جراح بینی بستگی دارد.

در گذشته کلیه عمل های بینی از روش بسته انجام می شد. به این صورت که برش ها از داخل بینی ایجاد می شدند و برش خارجی ای به روی صورت ایجاد نمی شد. اما از جمله مشکلاتی که این روش در پی داشت این بود که جراح اشراف کامل به ساختمان بینی نداشت و به این خاطر امکان مانور جراح کمتر بوده و امکان ایجاد تغییرات پیچیده وجود نداشت. در واقع عمل بینی به روش بسته بیشتر برای افرادی مناسب است که بینی شان ایراد چندانی ندارد.

البته در حال حاضر هم هنوز جراحانی هستند که از این روش اقدام به جراحی می کنند و نتایج خوبی هم برای بیماران خود به ارمغان می آورند. از جمله مزیت های عمل بینی به روش بسته دوران نقاهت کوتاه و راحت تر آن است.

اما امروزه غالباً جراحان بینی رینوپلاستی را از روش باز انجام می دهند. در این روش در قسمت کلوملا یا همان تیغه ای که مابین دو سوراخ بینی قرار دارد برش ایجاد شده و توسط ابزاری به خصوص پوست از روی بینی جدا خواهد شد. بدین ترتیب جراح به ساختمان بینی اشراف کامل داشته و نسبت به رفع کلیه ایرادات ساده و پیچیده بینی اقدام می نماید. از آنجایی که عمل بینی به روش باز دقت بیشتری دارد ، درصد احتمال بروز خطا هایی همچون عدم تقارن ، کجی بینی ، مشکلات تنفسی و غیره بسیار کمتر است.

نکته
توجه داشته باشید که اگر لازم به جمع کردن پره های بینی باشد ، فارغ از اینکه جراحی بینی از کدام یک از روش های باز یا بسته صورت می گیرد ، برش هایی در این نواحی ایجاد خواهد شد.

جناب دکتر بابک خسرویان ، جراح و متخصص گوش حلق و بینی ، عمل بینی را از طریق روش باز انجام داده و نتایجی زیبا و مطلوب برای بیماران خود به ارمغان می آورند. پیشنهاد می شود برای مشاهده نمونه کار های ایشان به صفحه اینستاگرام یا گالری تصاویر سایت مراجعه نمایید.

عمل بینی طبیعی
بینی طبیعی یکی از بهترین مدل های بینی است که طرفداران بسیاری در آقایان و خانم ها دارد. در این مدل بینی صاف بوده و نوک آن سر بالا نیست. در واقع زاویه نوک بینی تا لب بالا حدود ۹۰ الی ۹۵ درجه می باشد.

این جراحی مختص افرادیست که می خواهند تنها ایرادات بینی خود را برطرف کنند و خواستار ایجاد تغییرات چندانی نیستند. در برخی موارد افراد نمی خواهند مشخص باشد که جراحی زیبایی انجام داده اند ؛ به همین جهت انجام جراحی بینی طبیعی را ترجیح می دهند.

همچنین مدل طبیعی تنها فرم مناسب برای بینی مردانه است چرا که اگر آقایان بینی خود را به صورت فانتزی یا نیمه فانتزی جراحی کنند ، تناسبات صورتشان بهم ریخته و از جذابیت صورت آن ها کاسته می شود.

عمل بینی نیمه فانتزی

بینی نیمه فانتزی یکی از زیباترین فرم های بینی به حساب می آید و به همین دلیل طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده است. در این مدل قوس ایجاد شده چندان زیاد نیست و کمتر از بینی فانتزی می باشد. در واقع انحنای کوچکی در نوک بینی ایجاد خواهد شد و زاویه نوک بینی تا لب بالا بین ۹۵ الی ۱۰۰ درجه است.

معمولا جراحی بینی نیمه فانتزی به روی بینی های استخوانی صورت می گیرد ولی در صورت صلاحدید جراح می توان بینی های گوشتی را هم به صورت نیمه فانتزی جراحی نمود.

عمل بینی فانتزی
بینی فانتزی که به بینی عروسکی نیز معروف است ، یکی از مدل های پرطرفدار میان خانم هاست. در این جراحی بینی کوچک شده و نوک بینی سر بالا می شود. همچنین قوس زیبایی به روی بینی ایجاد خواهد شد. در حقیقت در بینی فانتزی فاصله نوک بینی تا لب بالا بین ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه می باشد.

افرادی که قصد انجام جراحی بینی فانتزی را دارند باید به دو نکته توجه کنند :

اول اینکه انجام این جراحی برای بینی استخوانی مناسب تر است. چرا که فانتزی شدن بینی گوشتی ممکن است چندان مشخص و ملموس نباشد. ( به دلیل ضخیم بودن پوست بینی های گوشتی ) به همین دلیل معمولا جراحان ، بینی گوشتی را به صورت فانتزی عمل نمی کنند.

دومین نکته این است که جراحی بینی فانتزی به دقت و مهارت بیشتری نیاز دارد چرا که اگر بینی بیش از حد کوچک یا سربالا شود سبب بروز مشکلات ثانویه شده و حتی ممکن است فرد از فرم نهایی بینی خود احساس رضایت نداشته باشد. بنابراین در انتخاب جراح بینی فانتزی نهایت دقت را داشته باشید.