13 آوریل 2021
آوریل 13, 2021

فوق تخصص جراحی پلاستیک

0 دیدگاه

فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران

پزشکی که فوق تخصص جراحی پلاستیک دارد ، پس از گذراندن دوره ۷ ساله پزشکی عمومی ، باید دوره تخصص جراحی عمومی را که مدت آن ۴ سال می باشد ، طی نموده و پس از آن نیز در مراکز دانشگاهی معتبر به مدت سه سال به منظور تعلیم دوره فوق تخصص جراحی زیبایی و ترمیمی آموزش ببیند. وی طی این دوره بر تمامی اعمال جراحی پلاستیک – چه در حوزه زیبایی و چه ترمیمی – به طور کامل تسلط پیدا می کند.( جراح پلاستیک تهران )


جراحی پلاستیک چیست ؟

بر کسی پوشیده نیست که چهره و اندام زیبا از خواست های دیرینه انسان بوده است ؛ به همین منظور روش ها و فناوری های بسیاری در این زمینه ظهور نموده که تمامی آن ها در رشته جراحی پلاستیک خلاصه می گردد.

در واقع جراحی پلاستیک انجام اعمالی است که به کمک آن فرد متقاضی ، به چهره و اندام دلخواه خود دست پیدا می کند.

فوق تخصص جراحی پلاستیک

 

 

 

 

 

 

 

البته جراحی پلاستیک علاوه بر جنبه زیبایی ، جنبه ترمیمی و بازسازی نیز دارد. به طور جامع ، رشته جراحی پلاستیک به دو دسته کلی زیر تقسیم می گردد :
جراحی زیبایی

همانطور که بیان شد جراحی پلاستیک و زیبایی ، راهی به منظور رسیدن به ظاهری ایده آل بوده که تاثیر شگرفی در افزایش اعتماد به نفس شخص و میزان رضایت وی از خود دارد. مسلما در پی کسب احساس بهتر ، سطح کیفی زندگی نیز افزایش خواهد یافت.

انواع جراحی های زیبایی که توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام می شود ، به شرح زیر می باشد :

انواع جراحی های مربوط به بدن و پیکرتراشی مثل :

ابدومینوپلاستی
لیپوساکشن
لیپوماتیک
لیفت بازو
لیفت بدن
لیفت ران
لیفت باسن
لیفت سینه
ماموپلاستی
پروتز سینه
پروتز باسن
و غیره

جراحی های زیبایی سر و گردن مثل :

جراحی گوش
جراحی بینی
جراحی پلک
جراحی چانه
جراحی فک
پروتز چانه
پروتز گونه
لیف آندوسکوپیک
لیفت صورت و گردن
و غیره

 

جراحی ترمیمی

گاهی اوقات نواقصی با دلایل مختلف مثل بیماری ، ضربه و تصادف یا حتی به دلیل وراثت و به صورت مادرزادی در فرد به وجود می آید که می تواند زندگی او را تحت تاثیر قرار داده و با اختلال مواجه نماید. در چنین شرایطی فوق تخصص جراحی پلاستیک از طریق جراحی های ترمیمی اقدام به رفع و بهبود ایرادات موجود نموده و به ارتقاء سطح کیفی زندگی بیمار کمک می کند.

انواع جراحی های ترمیمی که توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام می شود به شرح زیر می باشد :

جراحی سرطان پوست
شکاف لب و کام
بازسازی سینه
ترمیم اسکار
جراحی دست
بازسازی گوش
بازسازی اندام ها
بازسازی سوختگی ها
بازسازی سر و صورت
و غیره

انتخاب فوق تخصص جراحی پلاستیک

همانطور که می دانید انجام اعمال جراحی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشد ؛ چرا که اگر کوچکترین خطا و اشتباهی حین عمل به وجود آید ، بیمار نه تنها بهبود نیافته بلکه عوارض دیگری گاها خطرناک و غیر قابل جبران ، گریبان گیر وی خواهد شد و به عبارتی باقی عمر او تباه می شود. لذا انجام هریک از جراحی های ذکر شده در فوق چنانچه توسط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک توانا انجام پذیرد ، می تواند نتایج مثبت و قابل قبول داشته باشد. از این رو اگر نیاز به هریک از اعمال جراحی پلاستیک دارید ، گام نخست برای شما یافتن بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک می باشد.

ممکن است برایتان سوال به وجود آید که چطور می توانید یک جراح پلاستیک قابل اطمینان بیابید ؛ ما در این مقاله ویژگی های بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک را ذکر کرده و در چگونه یافتن وی شما را راهنمایی خواهیم نمود ؛ پس با ما همراه باشید.

نکته ای که باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که فوق تخصص جراحی پلاستیک می تواند شما را در چارچوب و ساختار فیزیکی اندام و ظاهر خودتان تغییر و بهبود دهد ؛ لذا از داشتن توقعات نامعقول و فانتزی های غیرواقعی پرهیز نمایید.

ویژگی های فوق تخصص جراحی پلاستیک

پزشکی که فوق تخصص جراحی پلاستیک دارد ، باید شرایط و خصوصیات زیر را دارا باشد :

مدرک و تخصص

یکی از مواردی که در انتخاب جراح پلاستیک باید مدنظر داشته باشید میزان مهارت و تخصص وی است. یک فوق تخصص جراحی پلاستیک ، باید دارای مدرک معتبر بوده و دوره های تخصصی مربوط به فوق تخصص جراحی پلاستیک را با موفقیت سپری کرده باشد.

مهارت ، خلاقیت و تجربه

مسلما تنها داشتن مدرک و تخصص نمی تواند دلیل بر قابلیت جراح پلاستیک باشد. نیاز اصلی در یک جراح پلاستیک قابل اعتماد ، بالا بودن میزان مهارت وی و البته داشتن خلاقیت و تجربه کافی است. فوق تخصص جراحی پلاستیک باید با تسلط بر علم زیبایی شناسی و تکیه بر مهارت خود بتواند بیمار را در ایده آل ترین حالت ممکن و بدون هیچ گونه عوارض خطرناکی جراحی نموده و در واقع به بهبود ظاهر فرد و زیبایی صورت و اندام او کمک کند. علاوه بر تجربه و تخصص ، داشتن دید صحیح از چهره و اندام می تواند کیفیت نتایج اعمال جراحی پلاستیک را بالا ببرد.

دانش به روز

سالانه روش ها و تکنولوژی های نوین بسیاری در عرصه جراحی های زیبایی ظهور می نماید که موجب بالا رفتن کیفیت عمل و بدست آمدن نتایج ظریف تر و دقیق تر می گردد. لذا مهم است که یک جراح پلاستیک حاذق ، دانش خود را پیوسته به روز کرده و با پیشرفت و ترقی این صنعت هم مسیر باشد.

 

 

 

دقت عمل

در بسیاری از جراحی های زیبایی نیاز است که تقارن بین دو نیمه یا حتی تعادل با اعضای جوارح حفظ گردد ؛ بنابراین دقت عمل داشتن فوق تخصص جراح پلاستیک بسیار ضروری می باشد.

صداقت و تعهد

صادق و متعهد بودن از خصوصیات ویژه در بین بهترین جراحان پلاستیک می باشد. چرا که این جراح است که باید اطلاعات درست و کافی را در زمینه جراحی مورد نظر در اختیار بیمار قرار داده و چنانچه به هر علت بیمار توانایی و شرایط لازم را نداشته باشد ، باید او را منصرف یا عمل را به زمان بهتری موکول نماید.

بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک کسی است که به اصول اخلاقی پایبند بوده و اولویت اول او سلامت و بهبود بیمار باشد نه منافع شخصی و مالی خود.
نحوه یافتن فوق تخصص جراحی پلاستیک

به منظور پیدا کردن یک جراح پلاستیک خوب می توانید لیستی از نام اعضای نخبه های جامعه جراحان پلاستیک تهیه نمایید.
سپس از طریق وبسایت آن ها نسبت به خدماتی که هر یک ارائه می دهند ، آگاهی کسب کنید.
همچنین با ورود به شبکه های اجتماعی منتسب به ایشان نمونه کارهای آن ها را ببینید.
پس از آن می توانید به مطب آن ها مراجعه نموده و با پزشک مدنظر خود نسبت به درخواست خود مشورت نموده و با ویژگی های او آشنا گردید.
در نهایت نیز می توانید با مراجعین حاضر در مطب صحبت کرده و از میزان رضایت آن ها مطلع شوید.

 

فوق تخصص جراحی پلاستیک
لیفت سینه

افزایش سن ، کاهش وزن قابل توجه ، زایمان ، شیردهی و غیره از مواردی هستند که موجب تغییر سایز و فرم سینه ها می شوند ؛ در حالت کلی باید متذکر شویم ، هنگامی که پوست خاصیت کشسانی یا اصطلاحا الاستیسیته خود را از دست می دهد ، سینه ها نیز قوام خود را از دست داده و شکل آن ها تغییر می کند و در نهایت ، دچار شل شدگی می شوند.

جراحی ليفت سینه یا ماستوپکسی ، یکی از عمل های زیبایی بدن است که به منظور رفع افتادگی و شکل دهی مجدد سینه ها انجام می گیرد ؛ لازم به ذکر است که این جراحی زیبایی ، با تغییر حجم سینه ها همراه نخواهد بود.
تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس ، یکی از روش های جوانسازی پوست است که در راستای جوانسازی و رفع چین و چروک هایی که در اثر انقباض عضلات صورت ایجاد شده اند ، انجام می گیرد ؛ بنابراین باید ذکر کرد ، این روش در رفع چین و چروک هایی که در اثر کاهش حجم چربی زیر پوستی ، افزایش سن یا افتادگی پوست ایجاد شده اند ، موثر واقع نخواهد شد.
ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم ، یکی از عمل های زیبایی بدن بوده که از طریق حذف چربی و پوست مضاعف ناحیه میانی و تحتانی شکم به کوچک کردن و همچنین ، محکم کردن عضلات دیواره شکم می پردازد ؛ بدین ترتیب ، نمای بد شکل ظاهری شکم ، اصلاح شده و شکم افراد ، صاف و مسطح خواهد شد.
لیپوساکشن

لیپوساکشن ، یکی از روش های لاغری موضعی از طریق حذف چربی های مضاعف می باشد که بدون ایجاد برش ، موجب تناسب اندام در افراد می شود.
اشتراک گذاری این پست