نکات و مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی : جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی یکی از رایج ترین عمل های پیکرتراشی است که با حذف چربی های شکم ، به تناسب اندام شما کمک می کند. اما برای داشتن دوران نقاهت کوتاه و راحت تر ، رعایت یک سری نکات و اصول مراقبتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد :

معمولا پس از جراحی ابدومینوپلاستی ، تا سه روز احساس درد و ناراحتی خواهید داشت که با مصرف مسکن قابل کنترل بوده و به تدریج برطرف خواهد شد.
تورم و کبودی از دیگر از عوارض طبیعی این جراحی هستند که در روز های اول بعد از عمل با آن مواجه می شوید. اما شدت و میزان آن ها در همه افراد یکسان نیست و معمولا تورم در صبحگاه بیشتر می باشد.
به منظور کاهش فشار و درد بدن بهتر است حداقل تا یک ماه به هنگام دراز کشیدن سر خود را بالا تر از حد معمول قرار دهید. به طوریکه سر و گردن بالا تر از پاهایتان قرار بگیرد. بدین منظور می توانید از چند بالش کمک بگیرید.
سایر مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی
به هیچ عنوان به صورت مطلق استراحت نکنید و حتما روزانه حداقل سه بار قدم بزنید (هرچند آهسته و قدم به قدم). این کار از لخته شدن خون در پا ها و بروز عوارض احتمالی همچون آمبولی جلوگیری خواهد کرد.
انجام فعالیت های سنگین ورزشی و روزمره ممنوع می باشد.
به صورت مرتب حتما از دارو هایی که پزشک برای شما تجویز نموده استفاده کنید. مصرف این دارو ها را جدی گرفته و به هیچ عنوان قطع نکنید.
استفاده از میوه ، میگو ، ماهی و امگا۳ در بهبودی شما موثر هستند. همچنین از آنجایی که آناناس سرشار از بروملین و ویتامین ث می باشد ، مصرف آن ها توصیه می شود.
در صورتی که تا چند روز پس از ابدومینوپلاستی ترشح خونابه داشتید ، نگران نشوید. اما اگر با خونریزی شدید مواجه شدید حتما به جراح خود مراجعه نمایید.
تا ۱۴ روز از مصرف نمک و ادویه خودداری کنید.
استعمال دخانیات و مصرف مشروبات حاوی الکل اکیدا ممنوع می باشد و در روند بهبودی شما تاثیر منفی خواهند داشت.
معمولا پس از گذشت دو هفته بخیه ها کشیده می شوند.
استفاده از گن تجویز شده بسیار حائز اهمیت است و از لخته شدن خون و بروز خونریزی جلوگیری می کند. برای انتخاب سایز گن حتما با جراح خود صحبت نمایید.
توصیه می شود رژیم غذایی سرشار از منابع پروتئین و ویتامین ها را مصرف کنید. همچنین مایعات و آب میوه های طبیعی بیشتری بنوشید.