مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس چیست

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس : بوتاکس روشی کم خطر و کاملاً موثر برای از بین بردن چین و چروک های پوست، توقف و کاهش روند تعریق و غیره می باشد که از سالیان دور توسط پزشکان برای جوانسازی ظاهر افراد مورد استفاده قرار می گرفته است. ( جوانسازی پوست در اصفهان )

چنانچه افراد برای انجام این روش پزشکی حاذق انتخاب کرده، از مواد خوبی بهره گرفته و مراقبت های بعد از آن را به خوبی رعایت نمایند به نتایج بسیار درخشانی از این روش دست خواهند یافت. با توجه به میزان اهمیت نکات و دستورالعمل های بعد از تزریق بوتاکس در نتایج به دست آمده از آن در ادامه به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره کرده ایم.

ماساژ صورت پس از تزریق بوتاکس
از ماساژ و فشار دادن نواحی تزریق شده به مدت ۲۴ ساعت اجتناب نمایید زیرا این کار امکان منتقل شدن ماده به نواحی دیگر را فراهم نموده و نتیجه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

با اینکه مالیدن و دست زدن ب صورت عملی غیر ارادی می باشد ولی برای دستیابی به بهترین نتایج بهتر است همه توجه خود را در جهت عدم انجام این اعمال به کار گیرید.

ورزش و فعالیت بعد از تزریق بوتاکس
تداخل نداشتن با زندگی روزمره یکی از مزایای بسیار مثبت تزریق بوتاکس است؛ اشخاص بلافاصله پس از انجام این روش می توانند کارهای شخصی خود را انجام داده و فعالیت های روزمره شان را از سر بگیرند.

همچنین باید گفت که منع خاصی برای ورزش کردن وجود ندارد. تنها توصیه دکتر آتسا اقبال نژاد در این رابطه به افراد این است که از انجام فعالیت ها و ورزش های طاقت فرسا به مدت ۲۴ ساعت اجتناب کرده و در این مدت زمان به استخر نروند؛ زیرا ممکن است وجود باکتری در استخر موجب به وجود آمدن واکنش های نامطلوب در افراد شود.

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس
با وجود اینکه خوابیدن در یک موقعیت، موجب کلافگی افراد شده و خسته کننده می باشد ولی بهتر است به مدت ۲۴ ساعت طاقباز و به پشت بخوابید. خوابیدن در وضعیت های دیگر به خصوص به روی شکم و همینطور خم کردن سر به سمت پایین ممکن است بر روی نتیجه اثر منفی بگذارد.

تاثیر آفتاب و گرما بر روی نتیجه تزریق بوتاکس
قرار گرفتن در مکان های خیلی گرم و در معرض نور مستقیم خورشید موجب افزایش احتمال بروز کبودی در نواحی تحت تزریق و همچنین تغییر حالت ماده می شود. لذا بهتر است به مدت ۲۴ ساعت از قرارگیری در این مکان ها و همچنین استحمام با آب خیلی داغ اجتناب نمایید.