یازده دانستنی های جالب تئوری علمی در جهان

انچه در اطراف ما وجود دارد بر گرفته از عالم طبیعت هست و دانشمندان در این زمینه تئوری های علمی مختلفی ارائه دادند. آیا برای خواندن این تئوری‌ها آماده هستید؟۱- جهان ما از برخورد دو یا چند جهان دیگر به وجود آمده است  برخلاف تئوری Big Bang که در آن جهان پس از یک انفجار عظیم به وجود آمده، در تئوری دیگری به نام مدل اکیپروتیک، جهان از برخورد دو یا چند جهان سه-بعدی با یکدیگر به وجود آمده است.

بر اساس این تئوری، به‌غیراز جهانی که در آن زندگی می‌کنیم، حداقل یک جهان دیگر در کنار جهان ما وجود دارد که فاصله‌ی آن از جهان ما کمتر از قطر یک اتم است.

۲- سفید‌چاله‌‌ها وجود دارند

یازده دانستنی های جالب تئوری علمی در جهان

می‌دانیم که سیاه‌چاله‌ها همه‌چیز را به درون خود می‌کشند؛ اما در طرف مقابل سفید‌چاله‌ها قرار دارند که برخلاف سیاه‌چاله‌ها، همه‌چیز را به بیرون پرت می‌کنند. با اینکه وجود سفید‌چاله‌ها هرگز اثبات نشده است، اما برخی از دانشمندان به وجود آنها اعتقاد دارند.

۳- ما با هر بار نگاه کردن به ماده تاریک، از عمر جهان می‌کاهیم

یازده دانستنی های جالب تئوری علمی در جهان

پروفسور لاورنس کراوس (Lawrence Krauss) چندی پیش اظهار داشت که با هر بار نگاه کردن ما به ماده تاریک، جهان را یک‌قدم به نابودی‌اش نزدیک می‌کنیم.

بهتر است بدانید که فیزیک‌دانان اعتقاد دارند که ۷۰ درصد از کل هستی توسط ماده تاریک احاطه‌شده است. بر طبق این تئوری ما با مشاهده کردن هرچند کم ماده تاریک، جهان را بی‌ثبات می‌کنیم و از عمر آن می‌کاهیم.

۴- جهان ما هولوگرامی است (سه-بعدی نیست)

یازده دانستنی های جالب تئوری علمی در جهان

بر طبق این تئوری ما در یک برنامه‌ی کامپیوتری پیشرفته (مانند ماتریکس) قرار نداریم؛ در عوض ما در جهانی هولوگرامی زندگی می‌کنیم که توسط خود هستی به وجود آمده است.

بر این اساس، زمانی که ما به آسمان خیره می‌شویم و به ستارگان می‌نگریم، در اصل به دیواری نگاه می‌کنیم که عکس ستاره‌ها و کهکشان‌ها بر روی آن قرار دارد.
۵- ما در یک برنامه شبیه‌سازی پیشرفته همانند ماتریکس زندگی می‌کنیم

یازده دانستنی های جالب تئوری علمی در جهان

برخی از دانشمندان اعتقاد دارند که امکان زندگی ما در یک برنامه‌ی کامپیوتری پیشرفته وجود دارد و ممکن است ما در یکی از آنها زندگی می‌کنیم. بر طبق این تئوری امکان شبیه‌سازی هوشیاری انسان در یک برنامه‌ی کامپیوتری پیشرفته به‌نحوی‌که بسیار واقعی به نظر برسد، وجود دارد.
۶- جهانی که سیاه‌چاله‌های زیادی دارد، چند جهان کوچک را به وجود آورده است

یازده دانستنی های جالب تئوری علمی در جهان

این تئوری به دنبال یک تئوری دیگر به وجود آمده است که بر اساس آن، جهان ما محصول یک سیاه‌چاله است. به این شکل که زمانی که ماده به درون سیاه‌چاله کشیده می‌شود.

درون آن متراکم شده و زمانی که از سیاه‌چاله به بیرون پرتاب می‌شود، جهان را تشکیل می‌دهد. هنوز سفیدچاله ها را به خاطر دارید؟

۷- با هر بار فکر کردن ما، یک جهان به وجود می‌آید

یازده دانستنی های جالب تئوری علمی در جهان

این تئوری رویکردی متفاوت با سایر تئوری‌ها در خصوص تک-جهانی و چند-جهانی دارد. بر این اساس ما خود با افکار و تئوری‌هایی که ارائه می‌دهیم یک دنیای جدید می‌سازیم. این ما هستیم که واقعیت را به وجود می‌آوریم.
۸- جهان ما به‌طور مرتب با جهان‌های همسایه‌ی خود برخورد می‌کند

یازده دانستنی های جالب تئوری علمی در جهان

بر اساس تئوری Clashing Branes، پوسته‌ی دنیای ما که در یک بعد بالاتر از فضا قرار دارد، به‌طور مرتب با جهان‌های همسایه برخورد می‌کند. به‌این‌ترتیب هر از چند گاهی این برخوردها یک Big Bang را منجر می‌شوند که خود به خلق جهان‌های جدیدتری می‌انجامد.

۹- منشا حیات بر روی زمین زباله‌ها هستند

یازده دانستنی های جالب تئوری علمی در جهان

این تئوری یکی از خنده‌دارترین تئوری‌های جهان شناخته می‌شود. بر طبق این تئوری، حیات موجود بر روی زمین از زباله‌هایی پدید آمده که میلیاردها سال پیش توسط موجودات فضایی در زمین رهاشده است. نظر شما درباره‌ی این تئوری عجیب و غریب چیست؟

۱۰- تمام جهان یک کامپیوتر است

یازده دانستنی های جالب تئوری علمی در جهان

پیش‌تر در خصوص تئوری زندگی کردن ما در یک برنامه‌ی شبیه به ماتریکس صحبت کردیم؛ اما بر طبق این تئوری، خود جهان یک کامپیوتر است.

در اصل سیاه‌چاله‌ها، کهکشان‌ها، ستاره‌ها و هر چیزی که در هستی وجود دارد به‌نوعی یک بخش از یک کامپیوتر بسیار عظیم است.

۱۱- تئوری عجیب و غریب Zoo (باغ وحش)

یازده دانستنی های جالب تئوری علمی در جهان

بر اساس این تئوری عجیب و غریب ، موجودات فضایی وجود دارند، اما هرگز خود را به انسان‌ها نشان نمی‌دهند و به‌این‌ترتیب در روند پیشرفت انسان‌ها تاثیری ندار

ند. نام این تئوری ازآنجا آمده است که ما انسان‌ها همانند حیوانات باغ وحش هستیم. موجودات فضایی با ما ارتباطی ندارند تا زمانی که ما به یک حد بالایی از پیشرفت برسیم.

نظر شما در خصوص این ۱۱ تئوری عجیب و غریب چیست؟ به نظر شما کدامیک از این تئوری‌ها از همه عجیب و غریب تر هستند وناممکن به نظر می‌رسند؟